Yükleniyor...

Dünyaca Ünlü İki İsimden 500 BTC’lik Bağış Fonu

Twitter kurucu ortağı ve CEO'su Jack Dorsey, kendisinin ve ünlü rapçi Jay-Z'nin yeni bir bağış fonu oluşturmak üzere için 500 Bitcoin verdiğini söyledi.

dunyaca unlu iki isimden 500 btclik bagis fonu

Twitter kurucu ortağı ve CEO’su Jack Dorsey, kendisinin ve ünlü rapçi Jay-Z’nin yeni bir bağış fonu oluşturmak üzere için 500 Bitcoin verdiğini söyledi.

Dorsey Cuma günü bir tweet’indetrust” adı verilen yeni fonun, başlangıçta Afrika ve Hindistan’daki ekiplere odaklanarak Bitcoin gelişimini finanse etmeye hazır olduğunu yazdı. 500 BTC, yaklaşık 23.5 milyon dolara karşılık geliyor. Dorsey fon ile ilgili şunları söyledi:

“Bir blind trust (kurucuların varlıklar hakkında hiçbir bilgiye sahip olmadığı) olarak kurulacak ve bizden herhangi bir yönlendirme almayacak. Başlamak için 3 yönetim kurulu üyesine ihtiyacımız var.”

Twitter profilinde #Bitcoin etiketi bulunan Dorsey, önde gelen Bitcoin destekçileri arasında yer alıyor. Yeni fon, Dorsey’in ABD merkezli kripto para politikası düşünce kuruluşu Coin Center’a 1 milyon dolarlık bağış yaptığı haberinden sonra geldi.

Aynı zamanda Dorsey tarafından kurulan ve başkanlık edilen Square Inc, geçen Ekim ayında 50 milyon dolarlık toplam maliyetle yaklaşık 4.709 Bitcoin satın aldı. Firmanın ayrıca, Bitcoin ile ilgili teknoloji ve tasarımın gelişimini finanse etmek için devam eden bir Square Crypto Grant programı var.

Geçtiğimiz yıl içinde kripto para borsaları, teknoloji girişimleri ve kar amacı gütmeyen kuruluşlar dahil olmak üzere 10’dan fazla şirket benzer programlar başlattı. The Block verilerine göre, bu programlar 25’ten fazla geliştiriciyi tahmini 3.46 milyon dolar ile destekliyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner