Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Bitcoin Haberleri Dünyaca Ünlü İki İsimden 500 BTC'lik Bağış Fonu

Dünyaca Ünlü İki İsimden 500 BTC’lik Bağış Fonu

ABONE OL:google-news

Twitter kurucu ortağı ve CEO’su Jack Dorsey, kendisinin ve ünlü rapçi Jay-Z’nin yeni bir bağış fonu oluşturmak üzere için 500 Bitcoin verdiğini söyledi.

Dorsey Cuma günü bir tweet’indetrust” adı verilen yeni fonun, başlangıçta Afrika ve Hindistan’daki ekiplere odaklanarak Bitcoin gelişimini finanse etmeye hazır olduğunu yazdı. 500 BTC, yaklaşık 23.5 milyon dolara karşılık geliyor. Dorsey fon ile ilgili şunları söyledi:

“Bir blind trust (kurucuların varlıklar hakkında hiçbir bilgiye sahip olmadığı) olarak kurulacak ve bizden herhangi bir yönlendirme almayacak. Başlamak için 3 yönetim kurulu üyesine ihtiyacımız var.”

Twitter profilinde #Bitcoin etiketi bulunan Dorsey, önde gelen Bitcoin destekçileri arasında yer alıyor. Yeni fon, Dorsey’in ABD merkezli kripto para politikası düşünce kuruluşu Coin Center’a 1 milyon dolarlık bağış yaptığı haberinden sonra geldi.

Aynı zamanda Dorsey tarafından kurulan ve başkanlık edilen Square Inc, geçen Ekim ayında 50 milyon dolarlık toplam maliyetle yaklaşık 4.709 Bitcoin satın aldı. Firmanın ayrıca, Bitcoin ile ilgili teknoloji ve tasarımın gelişimini finanse etmek için devam eden bir Square Crypto Grant programı var.

Geçtiğimiz yıl içinde kripto para borsaları, teknoloji girişimleri ve kar amacı gütmeyen kuruluşlar dahil olmak üzere 10’dan fazla şirket benzer programlar başlattı. The Block verilerine göre, bu programlar 25’ten fazla geliştiriciyi tahmini 3.46 milyon dolar ile destekliyor.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

KaynakThe Block

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar