Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Bu Hafta 50.000 Dolara Çıkabilir mi? Olasılıklar Yüksek

Bitcoin (BTC) fiyatları, küresel kurumsal devlerin kripto para birimini satın almaktan onu içeren yeni projeleri duyurmaya kadar her şeyi yaptıklarını gören bir hafta içinde birbiri ardına rekor kırdı.

bitcoin 50.000 dolar 1

Bitcoin (BTC) fiyatları, küresel kurumsal devlerin kripto para birimini satın almaktan onu içeren yeni projeleri duyurmaya kadar her şeyi yaptıklarını gören bir hafta içinde birbiri ardına rekor kırdı.

Tesla, Pazartesi günü Ocak ayında 1,5 milyar dolar değerinde Bitcoin satın aldığını ve müşterilerine kripto para birimini ödeme yöntemi olarak kullanarak araçlarını satın alma seçeneği sunmayı planladığını açıkladı. Salı günü, RBC Capital Markets analisti Mitch Steves, Apple’ın Tesla’nın kripto para yatırımını kopyalamak isteyebileceğini söyledi.

Çarşamba günü, kredi kartı devi Mastercard, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini ödeme ağına getirdiğini duyurdu. Daha sonra Perşembe günü, ABD’nin en eski bankası BNY Mellon, müşterilerinin nakit para, hazine ve diğer geleneksel varlıklar için kullandığı aynı platformda kripto para saklama hizmetleri sunacağını açıkladı. Aynı gün PayPal, Venmo uygulaması aracılığıyla kripto para birimi hizmetlerini Birleşik Krallık’a genişleteceğini duyurdu.

Bitcoin Fiyatı Aya Ulaşır mı?

Bitcoin pazarındaki iyimser gelişmelerin telaşı, fiyatlarını haftalık bazda yüzde 25’ten fazla yükseltti. Cuma günkü Asya seansında olduğu gibi, lider kripto para birimi yeni rekorunu en yüksek seviyesi olarak 48.745 ile güvence altına aldı ve birçok analistin 50.000 dolara doğru genişletilmiş bir yukarı yönlü hareket öngörmesini sağladı.

Amsterdam’dan bağımsız bir finansal analist/trader olan Michaël van de Poppe, bu haftanın başlarında, “Bitcoin için ATH’yi kırmak [ek olarak] bugün/yarın onun üzerinde kazanmaya, bir sonraki hedef olarak 50.000 dolara doğru devam edebileceğimiz anlamına geliyor” dedi.

ImPhUQcE 980x568 1

Poppe daha sonra, Bitcoin’in 50.000 dolar ve üzerinde devam etmesini sağlamak için 43.500 dolarlık destekte tutunması gerektiğini tweetledi. Böyle bir durumda kripto para birimi daha sonra 62.50 dolara bile ulaşabilir.

50.000 Dolar Psikolojik Bir Engel

Dijital varlık borsası LMAX Digital’de kripto para birimi stratejisti olan Joel Kruger, Bitcoin’in bir sonraki potansiyel fiyat hedefi olarak 50.000 doları seçti ve bunu “psikolojik bir engel” olarak nitelendirdi. BCB Group’un ticaret başkanı Mark Warner da bunu kabul etti ancak seviyeye yakın yüksek kar elde etme konusunda uyardı, bu da Bitcoin’in bu seviyeyi test ettikten sonra düşmesine neden olabilir.

Geleneksel analistler bu konuda coşkulu. Bağımsız bir analist Twitter’da, Bitcoin’in bu noktada düşme şansının çok düşük olduğunu, hayal bile edilemeyecek bir “Kara Kuğu” olayının meydana gelmeyeceğini belirtti:

“Yatırım için sağa ve sola akan şirketlerle BTC’nin neden zirveye çıkamayacağını göremiyorum. Önceden biraz aşağı insek de 50 bin dolar kaçınılmaz.”

Bitcoin, yazının yazıldığı sırada 47.390 dolar civarında işlem görüyordu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner