Yükleniyor...

Dünyaca Ünlü Rapçi Kripto Para Kervanına Katıldı: 6 Milyon Dolarlık Bitcoin Aldı

Dünyaca ünlü başarılı rapçi Logic, 6 milyon dolar değerinde Bitcoin (BTC) satın aldığını duyurdu.

bitcoin

Dünyaca ünlü başarılı rapçi Logic, 6 milyon dolar değerinde Bitcoin (BTC) satın aldığını duyurdu.

Logic, YOLO (Hayatı sadece bir kere yaşarsın) felsefesiyle hareket ettiğini dile getiriyor. Bu tip ani kararları daha önce de almışlığı var. Ünlü rapçinin geçen ay canlı bir müzayedede 226.000 dolara nadir bir ilk baskı Charizard Pokémon kartı satın aldığı bildirildi. Logic, yatırımından sonra Twitter hesabındaki ismini Bobby Bitcoin olarak değiştirdi.

Temmuz ayında Logic, Twitch ile özel bir anlaşma imzaladı. Anlaşmalarının bir parçası olarak, belirli bir süre boyunca haftalık olarak yayın yapması gerekecek. Twitch anlaşmasının duyurusu, altıncı stüdyo albümü No Pressure’un son albümü olacağını açıklamasından sonra geldi. Logic, “Harika bir on yıl oldu. Şimdi harika bir baba olmanın zamanı” ifadelerini kullandı.

Logic Instagram’dan Duyurdu

Sahne adı olarak “Logic”i kullanan ünlü rapçi Sir Robert Bryson Hall, Instagram hesabından bir video çekerek geçtiğimiz ay 6 milyon dolar değerinde Bitcoin aldığına açıkladı. Logic’in bu yatırımı, Bitcoin’in son 1 aydaki artışı göz önüne alındığı zaman oldukça karlı olmuşa benziyor.

Geçtiğimiz günlerde de Game of Thrones’ta Arya Stark rolüyle parlayan yıldız oyuncu Maisie Williams, Bitcoin yatırımı yaptığını açıklamıştı.

Halk İlgisi Henüz Yükselişe Geçmedi

Logic ve TikTok yıldızı Bryce Hall gibi diğer ünlüler Bitcoin satın alırken, Google Trends’e göre halkın ilgisi henüz yükselişte değil. Google Trends, “Bitcoin” terimine ve kripto ile ilgili diğer terimlere yönelik aramaya yönelik ilginin hala birkaç yılın en düşük seviyesinde olduğunu gösteriyor.

Analistler, perakende yatırımcıların pazara girmeye başladıklarında gerçek rallinin başlayacağını umuyorlar.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner