Yükleniyor...

Bitcoin Fiyat Tahmini: Gerçekten O Seviyeye Ulaşacak mı?

Bloomberg'den bir analist, kripto paranın gelecekte konumlanacağı fiyat seviyesi konusunda iyimser olduğunu ve 2022’ye kadar 170.

bitcoin fiyat tahmini gercekten o seviyeye ulasacak mi

Bloomberg’den bir analist, kripto paranın gelecekte konumlanacağı fiyat seviyesi konusunda iyimser olduğunu ve 2022’ye kadar 170.000 dolar seviyesini beklediğini söyledi.

Bitcoin Perşembe gününü bir önceki günün biraz üzerinde ve 2020’nin en yüksek seviyesi olan 17.821 dolardan kapattı. Bu aynı zamanda son üç yılda ulaştığı en yüksek değer. Bitcoin, 20.000 doların hemen altındaki bir önceki yüksek seviyesinden sadece 2.000  dolar uzakta iken, Bloomberg analisti Mike McGlone, lider kripto paranın yükselişinin henüz bitmediğine inanıyor.

McGlone, Bloomberg TV’de şunları söyledi:

“Geleceğin göstergesi olması muhtemel olan geçmiş performansına bakarsanız, önümüzdeki bir veya iki yıl içinde, fiyatının arkasına bir sıfır ekleyebilir.” 

Bitcoin, 2019’u 7.000 dolarla bitirmişti ve şu an 17.000 dolar seviyesinden işlem görüyor. Bu, McGlone’un kripto para hakkındaki yorumunun gerçekleşme ihtimali olduğu anlamına geliyor.

Fiyat Artışı Dijital Altın Algısından Kaynaklanıyor

McGlone, Bitcoin’in fiyat artışının dijital altın olduğu algısından kaynaklandığına dikkat çekti. Bir değer deposu olan altın da tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2.000 doları aştı ve şimdi konsolide oluyor. Bununla birlikte, Bitcoin muhtemelen bu fiyat noktasında da konsolide olabilir ve 20.000 dolar sadece kısa vadeli direnç olarak hareket edebilir.

“Korkarım altının yaptığını yapacak. 2.000 dolara ulaştı ve o zamandan beri boğa piyasasında konsolide oluyor.” 

Son olarak McGlone, kurumsal FOMO’nun (fırsatı kaçırma korkusu) yeni fiyat artışının 2017’deki fiyattan farklı olmasının olası nedeni olduğunu belirtti. Hem milyar dolarlık bir şirket olan Microstrategy hem de ödeme firması Square rezervlerine Bitcoin koyduklarını açıkladı. PayPal Holdings Inc. kısa süre önce ABD müşterilerinin Bitcoin satın almasına izin vermişti. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner