Yükleniyor...

Dünyanın En Ünlü Varlık Yöneticisi BlackRock, Bitcoin’le (BTC) Alakalı Fırsatları Araştırıyor

BlackRock’ın yönetim müdürü, firmanın Bitcoin’le (BTC) alakalı fırsatları araştırdığını söyledi.

BlackRock’ın yönetim müdürü, firmanın Bitcoin’le (BTC) alakalı fırsatları araştırdığını söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Dünyanın en büyük fonu olan BlackRock, Bitcoin’le ilgileniyor. BlackRock’ın yönetim müdürü Rick Rieder bu iddiayı doğruladı. Şirketin Bitcoin sayısını açıklamayı reddeden Rieder, sadece Bitcoin’le alakalı fırsatlara baktıklarını söyledi.

CNBC’nin SquawkBox’ıyla yaptığı röportaja göre Rieder, şirketin portföyünün dağıtılmasının mantıklı olduğunu söyledi. Ayrıca BlackRock’ın tarihinin en iyi nakit pozisyonunda olduğunu açıklayan Rieder, geleneksel hedge’lerin işe yaramadığını söyledi.

“Çok fazla nakit pozisyonumuz var çünkü faiz bizim pozisyonumuzu korumuyor ve diğer menkul kıymetlerle çeşitlendirmek mantıklı geliyor. Bana kalırsa, pozisyonlarımızın bir kısmını nakit ve kripto paralarda tutmak mantıklı.”

CryptoPotato’nun ocak ayında yaptığı habere göre BlackRock, ABD Menkul Kıymetler Komisyonu’na (SEC) iki izahname yazdı. İzahnameler BlackRock Funds V ve BlackRock Dağıtım Fonuyla alakalı. Dökümanlarda, şirketin Bitcoin futures kontratlarıyla uğraşacağı yazıyor:

“Belli fonlar Bitcoin üzerinden future kontratı sunabilir. Bitcoin’in kripto para olduğu hesaba katılırsa, sahipliği ve davranışı kullanıcılar tarafından, kişiden kişiye online ağlarda herkese açık şekilde işliyor. Nakit ile Bitcoin future piyasalarında CFTC tarafından onaylanan emtia piyasalarında işlem görüyor.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x