Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Bitcoin Haberleri Dünyanın En Büyük Kripto Para Varlık Yöneticisi: Yeni Altın Artık Bitcoin

Dünyanın En Büyük Kripto Para Varlık Yöneticisi: Yeni Altın Artık Bitcoin

ABONE OL:google-news

Dünyanın en büyük kripto para varlık yöneticisi Grayscale Investments, Bitcoin (BTC) için 1 Mayıs’ta başlatılan “Altını Bırak, Bitcoin Satın Al” TV kampanyasının bir parçası olarak öncü kripto para biriminin yeni altın olduğunu söylüyor.

Grayscale, Bitcoin’in dijital altın olduğu konusunda ısrar etse de kripto para biriminin altının yerini alması için katetmesi gereken uzun bir yol var. Bitcoin halen 97 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip. Buna karşın altının piyasa değeri 103 trilyon dolar.

Ancak, Bitcoin dünyanın ilk dijital olarak az bulunan bir varlığı ve bugünün dijital dünyasında oldukça cazip bir değer deposu. Bu, Grayscale’in reklam kampanyasında öne sürülen bir düşünce.

“Altını Bırak” kampanyası için yapılan basın açıklamasına göre, Digital Currency Group’un kurucusu ve CEO’su ve bağlı olduğu kuruluşu Grayscale Investments’den Barry Silbert altın ve Bitcoin hakkında şunları söylüyor:

Altın endüstrisi aşırı pahalı bir metal pazarlamak için harika bir iş çıkardı, ancak Bitcoin üstün fiziksel özelliklere ve piyasaya yardımcı bir programa sahip. Bitcoin’in dijital çağımızın değeri olacağına inanıyorum.

Altının Yerini Bitcoin’in Alması

Silbert, genç nesil yatırımcıların Bitcoin’e altından daha fazla değer verdiği için Bitcoin’in altının yerini alacağına inanıyor:

Bireylerin yatırıma nasıl yaklaşım gösterdiğine dair nesiller arasında bir kayma söz konusu. Baby Boomers’lar servetlerini altına yatırırken, genç neslin Baby Boomers’lardan aldıkları servetlerini altın yerine Bitcoin’e yatırdıklarını göreceğimize inanıyoruz.

Grayscale, bir portföyün yalnızca %15’inin altına ayrıldığını, %15 üzerinden altın yatırımının bir yılda ne kadar getiri sağlayacağı konusunda da araştırma yapmış. Araştırma sonucunda genç nesil yatırımcıların altına yatırım yapmanın hiç zekice olmadığını, özellikle de Bitcoin’in yüksek yatırım getirisine (YG) ek olarak hız, güvenlik ve verimlilik açısından üstün olduğunu düşündükleri belirtiliyor.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar