Yükleniyor...

Dünyanın En Büyük Sinema Salonu Zinciri AMC, Ethereum, Litecoin ve Bitcoin Cash’i Kabul Etmeye Başlayacak

AMC CEO'su Adam Aron, dünyanın en büyük sinema zincirinin Bitcoin'in yanı sıra Ethereum, Litecoin ve Bitcoin Cash'i kabul etmeye başlayacağını Twitter üzerinden duyurdu.

amc bitcoin litecoin ethereum bitcoin cash

AMC CEO’su Adam Aron, dünyanın en büyük sinema zincirinin Bitcoin’in yanı sıra Ethereum, Litecoin ve Bitcoin Cash’i kabul etmeye başlayacağını Twitter üzerinden duyurdu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Aron şunları söyledi:

Kripto para meraklıları: muhtemelen biliyorsunuzdur @AMCTheatres 2021 yılı sonuna kadar online bilet ve çeşitli ödemeler için Bitcoin’i kabul edeceğini duyurdu. Bunu yaptığımızda, benzer şekilde Ethereum, Litecoin ve Bitcoin Cash’i de kabul edeceğimizi bugün teyit edebilirim.”

Daha önce sizlere haberini verdiğimiz üzere Aron, Ağustos ayı başlarında yaptığı açıklama sırasında şirketinin ilk olarak Bitcoin’le ödeme kabul edeceğini açıklamıştı.

Şirketin CEO’su bunu AMC’nin ikinci çeyrek kazancını açıklarken gerçekleştirdi. Aron, AMC müşterilerinin 2021’in sonuna kadar tüm ABD sinemalarında Bitcoin ile sinema bileti ve çeşitli şeyler satın alabileceklerini ifade etmişti.

Şirket İlgi Topluyor

Leawood merkezli şirket, GameStop çılgınlığı sırasında perakende trader’ların sevgilisi haline geldikten sonra 2021’in başlarında hisse senedinin oynak hareketleri nedeniyle manşetlere çıktı. AMC’nin hisseleri 15 Eylül’de 46,84$’dan kapandı. Hisse senetleri bugüne kadar yüzde 2,131 gibi büyük bir artış gösterdi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x