Yükleniyor...

Binance CEO’su CZ: Finansal Kurumlar Kripto Varlıklara Akın Ediyor

Önde gelen kripto varlık alım satım platformu Binance’in CEO’su Changpeng Zhao, kripto varlık piyasası hakkında konuştu.

binance ceosu cz finansal kurumlar kripto varliklara akin ediyor

Önde gelen kripto varlık alım satım platformu Binance’in CEO’su Changpeng Zhao, kripto varlık piyasası hakkında konuştu.

South China Morning Post’a verdiği demeçte CZ, finansal kurumların kripto varlık sektörüne akın ettiğini söyledi. Binance’in artan sayıda kurumsal yatırımcı gördüğüne dikkat çeken CEO, geleneksel finansal hizmet şirketleri ve geleneksel risk sermayesi yatırımcılarının kripto varlık piyasasına katıldığını söylüyor:

“Tüm paralarını hemen %100 hareket ettirmiyorlar… ama bakıyorlar.”

“NFT Piyasası Çok Büyüyecek”

Kripto varlıkların daha önce hayal dahi edilemeyen birçok kullanım alanına sahip olacağını söyleyen Zhao, sektör yorumcuları tarafından bu alanlardan biri olduğu kabul edilen NFT piyasasının da çok büyüyeceğini tahmin ediyor. CZ, Binance NFT ekibinin birçok sanatçıyla görüşme halinde olduğunu da ekledi. 

“Düzenleyiciler ile Çalışmak İçin Bir Genel Merkeze Sahip Olmalıyız”

CZ ayrıca devletlerin alanı düzenleme hamleleri hakkında konuştu ve düzenleyicilerle çalışmak için şirketin bir genel merkeze sahip olması gerektiğini söyledi:

“Merkezi bir borsa yürütürken, düzenleyicilerle iyi çalışmak için merkezi bir varlığa ihtiyacımız olduğunu fark ettik.”

Binance’in bu alanın önde gelenlerinden biri olması nedeniyle düzenleyici hamlelere hazırlıklı olmak zorunda olduğunu kaydetti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner