Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Üzerindeki Büyük İşlemler Bir Günde 10 Milyona Ulaştı

Bitcoin'in (BTC) borsalara girişi nispeten ılımlı bir durumdayken, büyük cüzdan etkinlikleri sık görülmeye başlandı.

bitcoun EwTZ cover

Bitcoin’in (BTC) borsalara girişi nispeten ılımlı bir durumdayken, büyük cüzdan etkinlikleri sık görülmeye başlandı.

Ağdaki toplam büyük Bitcoin işlemlerinin hacmi günde 10m Bitcoin’e ulaştı. Bu ana hacim, genellikle kurumsal yatırımcılardan geliyor. Into The Block verilerine göre Bitcoin’deki büyük işlemler 2 yıldan sonra ilk kez bir günde 10 milyon $BTC’nin üzerine çıktı. Verilere göre kurumsal aktivite yükseliş trendinde görünüyor.

Bilindiği üzere istikrarlı bir piyasa yapısının ana göstergelerinden birisi, borsalara olan düşük fon girişleridir. Ağdaki önemli işlem faaliyetleri ile genellikle büyük döviz giriş hacimleri gelir. Ancak çeşitli zincir üstü veri analizlerine göre, hem döviz rezervleri hem de girişler ya aşağı doğru hareket ediyor ya da hiç değişmiyor. Büyük işlem hacimleri merkezi veya merkezi olmayan borsalara doğru hareket etmediğinden, büyük olasılıkla ya cüzdanlar arası taşınıyor ya da OTC anlaşmaları için gerçekleştiriliyor.

Kurumsal yatırımcıların çoğu büyük hacimli fonlarla çalışıyor. 7 Eylül’de meydana gelen son %15’lik BTC dökümünü, artan işlem faaliyeti ve sayıda önemli bir değişiklik izledi. Balina adını verdiğimiz cüzdanlarda tutulan kripto paralar. BTC milyonerleri sadece üç günde yaklaşık 70.000 BTC satışı yaptı. Ancak düşüşten sonra %10’luk bir gerilemeyi fırsat bilerek hızla yaklaşık 60.000 Bitcoin biriktirdiler.

Bazı yeni/genç cüzdanların etkinliği sürekli artsa da, eski sahipler fonlarının hiçbirini satmaya istekli değiller ve elde tutmayı tercih ediyorlar. Buna ek olarak, bir yıldan eski cüzdanlar çok yıllı düşük harcama oranlarına ulaştı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner