Yükleniyor...

Asya’da Yer Alan Bu Ülke, Bitcoin (BTC) Madenciliği ve Ticaretini Yasallaştırıyor

Asya’da yer bir ülke, Bitcoin madenciliğini ve ticaretini yasallaştıracak

laos btc bitcoin

Asya’da yer bir ülke, Bitcoin madenciliğini ve ticaretini yasallaştıracak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Laos, Çin’deki dijital para madenciliği üzerindeki baskıdan fayda sağlamayı düşünerek bir politika değişikliğine giderek kripto para birimlerinin madenciliğine ve ticaretine izin veriyor. Analistler, ülkenin bu hareketinin fazla hidroelektrik güç üreten, denize kıyısı olmayan 7 milyon nüfusa sahip ülke için mantıklı bir adım olduğunu ifade etti.

Laos 6 Şirkete Lisans Verdi

Bu hafta başbakanlık ofisi, inşaat grupları ve bir banka da dahil olmak üzere 6 şirketin Bitcoin, Ethereum ve Litecoin gibi kripto para birimlerinin madenciliğine ve ticaretine başlamasına izin verildiğini söyledi. The Laotian Times’ta yer alan bir habere göre, hükümet bakanlıkları artık Laos Bankası ve ulusal elektrik kuruluşu Electricité du Laos ile endüstriyi düzenlemek için çalışacak. Araştırma ve istişarenin bulguları bu ay yapılacak bir hükümet toplantısında tartışılacak.

Bir iş zekası danışmanlığı olan Lyriant Advisory’nin Bangkok merkezli ortağı David Tuck, konuyla alakalı olarak şu ifadeleri kullandı:

“Laos’un bol miktarda enerji üretim kapasitesi var ve bu güç için fazla iç talep yok. Bilindiği üzere kripto madenciliği için en önemli gereksinimlerden biri büyük miktarda güç.”


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x