Yükleniyor...

Dünyanın İlk Hibrit NFT Şirketi Amerika Birleşik Devletleri’nde Listelenecek

Bonanza Goldfields Corp, Marvion Media Limited'i satın almak için bir anlaşma imzaladı.

nft3

Bonanza Goldfields Corp, Marvion Media Limited’i satın almak için bir anlaşma imzaladı.

Marvion Media Limited, Hibrit NFT’ler oluşturmak için blockchain teknolojileriyle medya ve eğlence fikrinin değerini açan, geliştiren ve koruyan bir metaverse blockchain teknoloji şirketidir. Şirketin vizyonu, hem dijital metaverse hem de fiziksel deneyim alemlerinde teknolojiden yararlanarak nihai sanatçı ve hayran katılımını sunar. Marvion, tüm basılmış NFT’lerde Hibrit NFT (h-NFT) formatını benimser. Hibrit NFT’ler, Marvion fikri mülkiyeti almadan önce tam müşterinizi tanıyarak (KYC) doğrulama süreçlerinden geçer. Bu, platformda yalnızca orijinal ve yüksek kaliteli NFT’lerin mevcut olmasını sağlamak içindir.

Marvion Media Limited’in geçici CEO’su Julian So, iş modeli hakkında yorumda bulunarak şöyle konuştu;

“Marvion, NFT sahiplerinin karşılaştığı temel endişelerden biri olan fikri mülkiyet (IP) sahipliğine değinmeye odaklanmıştır. Birlikte çalıştığımız birçok NFT yatırımcısı habersizdir. Bir NFT sahibi olarak, NFT akıllı sözleşmesi kapsamındaki sanat eseriyle ilişkili temel IP’ye sahip değiller. IP sanatçıda kalmaya devam edecek. Bunun anlamı, NFT sahiplerinin IP’ye karşı yasal işlem başlatma hakları olmadığıdır. Bu, Marvion’un Hibrit NFT’ler aracılığıyla ele almayı umduğu kritik bir konudur. Bu, medya ve eğlence endüstrisini bozacaktır.”

Her Hibrit NFT şunları içerir:

1-Lisansın satın alınmasına ilişkin satış ve satın alma sözleşmesi,

2-Fikri mülkiyet sahipliğinin kanıtı veya temsili,

3-Lisansın ilgili bölümünün h-NFT sahibi,

4-Açıklamaya yazılan mülkiyet unvanı (lisans hakları)

5-Maddi olmayan duran varlık.

OTC Piyasalarında halka açık bir şirket olan Bonanza Goldfields Corp (BONZ), sonunda Marvion Media Limited’in %100’üne sahip olacağını duyurdu. Satın alma tamamlandığında, Bonanza Goldfields Corp, Marvion Media Limited olarak yeniden adlandırılacak ve Amerika Birleşik Devletleri’nde listelenen dünyanın ilk h-NFT şirketi olacak. Böyle bir hareketin, meta veri tabanı ve blok zincir teknolojisi şirketlerinin ana perakende yatırımcılara erişilebilirliğini artıracağı, yatırımcıların blok zinciri ile ilgili portföyünü çeşitlendirmelerini sağlamak için pazarda listelenen NFT şirketlerinin daha fazla artış yaşayacağı öngörülmektedir.  

Satın almayla ilgili görüşlerini paylaşan So şunları söyledi;

“Bu son gelişmeden dolayı çok heyecanlıyız. NFT’nin büyümesi son birkaç ayda hızla arttı ve yaptığımız şeyle yoğun ilgi gördük. Bazı paydaşların ve yatırımcıların, NFT yeni bir iş modeli olduğundan bazı çekinceleri var. Şirket, gelişmekte olan bu sektörde yüksek düzeyde şeffaflık ve yönetişim sağlamak için listelenmek istedi.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner