Yükleniyor...

Düşük İşlem Hacimleri Nedeniyle Binance 5 Kripto Para Çiftini Kaldırıyor

Ayı sezonundan bu yana alışık olduğumuz delist duyurularına lider kripto para borsası yenisini ekledi.

binance delist

Ayı sezonundan bu yana alışık olduğumuz delist duyurularına lider kripto para borsası yenisini ekledi. Binance düşük işlem hacimleri nedeniyle daha öncede bazı kripto paraları kaldırmış hatta bazı kripto paraları tek işlem çiftine mahkum bırakmıştı.

Binance İşlem Çiftlerini Yarın Kaldıracak

Bugün yapılan yeni duyuruda kripto para borsası 5 işlem çiftini kaldıracağını duyurdu. Binance 07/01/2020 saat 08:00’da (UTC) Türkiye saati ile 11:00’da aşağıdaki işlem çiftlerinin kaldırılacağını kullanıcılarına bildirdi. Borsadan yapılan açıklama şu şekilde:

Düşük işlem hacmi nedeniyle Binance, 2020/01/07 08:00 (UTC) itibarıyla aşağıdaki USDC işlem çiftlerinde ticaret yapmayı kaldıracak ve durduracaktır:

ALGO/USDC, FTM/USDC, ONT/USDC, XLM/USDC, USDS/USDC

Fonlarını Çekemeyen Kullanıcılar Ne Yapmalı?

Eğer belirtilen tarihte ilgili işlem çiftlerini aktaramayan kullanıcılar varsa borsanın sunduğu diğer işlem çiftlerine fonlarını taşıyabilir. Borsa bu konuda şu açıklamayı yaptı:

Kullanıcıların yukarıdaki varlıkları Binance’de bulunan diğer işlem çiftlerinde ticaret yapabileceğini lütfen unutmayın.

Dikkat çeken başka bir ayrıntı ise işlem çiftlerinin hepsinin USDC çiftinde olmasıdır. Circle ve Coinbase’in desteklediği stablecoin olan USD Coin daha öncede çok fazla çift kaybetmişti. Stablecoin’lerde alışık olmadığımız bu durum farklı bir şeye mi işaret ediyor zaman gösterecek.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner