Yükleniyor...

Ethereum’da Ortalama Blok Oluşturma Süresi Yüzde 25 Kısaldı

Istanbul güncellemesi öncesinde ayarlanması gereken ancak geliştiriciler tarafından unutulduğu iddia edilen zorluk bombası Ethereum madencilerinin isyan etmesine neden olmuştu.

Ethereum ETH 1

Istanbul güncellemesi öncesinde ayarlanması gereken ancak geliştiriciler tarafından unutulduğu iddia edilen zorluk bombası Ethereum madencilerinin isyan etmesine neden olmuştu. 1 Ocak’da gerçekleştirilen Muir Glacier güncellemesi ile madencilik zorluğu azaltıldı. Güncelleme ile Ethereum’da blok oluşturma süresi dörtte bir oranında düşürüldü.

Muir Glacier güncellemesine neden olan Ice Age, madencilik için zorluk derecesini ayarlayan bir özellik. Söz konusu özellik, İstanbul güncellemesi sonrasındaki zorlu süreci kolaylaştırmak için düşünülmüştü ancak sonradan fark edilen hata bir sonraki güncelleme olan Muir Glacier’ı zorunlu hale getirdi.

Etherscan’ın verilerine göre, Ethereum ağının 1-4 Ocak arasındaki günlük ortalama blok süresi 17.26 saniyeden 12.96 saniyeye düştü. Bu rakam yaklaşık yüzde 24,48’lik bir düşüş anlamına geliyor.

1 Ocak itibariyle Ethereum madencileri, 4.980 yeni blok inşa ettiler ve toplamda 10.237 Ether oluşturuldu. Muir Glacier güncellemesi sonrası işler değişti ve 4 Ocak’taki verilere bakıldığında, günlük inşa edilen yeni blok sayısının 6.570 ve oluşturulan Ether miktarının 13.437 olduğu görülüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner