Yükleniyor...

Düzenleyici Kurumların Binance’in Tokenize Hisse Ürününü İncelediği Bildiriliyor

Avrupalı ​​düzenleyicilerin, yeni başlatılan hisse senedi token ürünü için Binance'i inceledikleri bildiriliyor.

duzenleyici kurumlarin binancein tokenize hisse urununu inceledigi bildiriliyor

Avrupalı ​​düzenleyicilerin, yeni başlatılan hisse senedi token ürünü için Binance’i inceledikleri bildiriliyor. Düzenleyiciler, ürünü piyasaya sürmeden önce Binance’in menkul kıymet kurallarına uyup uymadığını araştırıyor. 

Kripto para borsası Binance’in, geçen hafta başlatılan hisse senedi token ürünü için Avrupalı ​​düzenleyicilerin merceği altında olduğu bildirildi.

Perşembe günü yayımlanan bir Financial Times haberine göre, İngiltere’nin Finansal Yönetim Otoritesi (FCA) de dahil olmak üzere Avrupalı ​​düzenleyicilerin, Binance’in hisse senedi token’larında alım satım sunmadan önce menkul kıymet kurallarına uyup uymadığını incelediklerini söyledi.

FCA, Financial Times’a yaptığı açıklamada, uygulanabilecek düzenlemeler ve pazarlanış şeklini anlamak için Binance ile birlikte çalıştığını söyledi. Düzenleyici ayrıca, “firmaların ve onların üst yönetim ekiplerinin, ürünlerinin ve hizmetlerinin FCA’nın görev alanına girip girmediğini belirlemekten sorumlu olduğunu” söyledi.

Almanya’nın mali düzenleyicisi BaFin ise herhangi bir potansiyel inceleme hakkında yorum yapmadı. Ancak token’lar transfer edilebilir bir nitelikte olursa, bir kripto para borsasında alınıp satılabilir, temettü sağlayabilir ve nakit olarak ödenirse, menkul kıymetleri temsil ettiklerini söyledi. Ve bunları sunan firmaların bir prospektüs yayınlamaları gerekiyor. 

Binance, düzenlemelere tabi bir kuruluş olan Alman finansal hizmetler firması CM-Equity aracılığıyla hisse senedi token’larının alım satımını gerçekleştiriyor. CM-Equity, Financial Times’a ürünün uyumlu olduğunu ve toplam getiri takası için bir sertifika olarak çalıştığını söyledi.

Firma ayrıca, token’ların diğer müşterilere transfer edilememesi ve nakit yerine Binance’in kendi stablecoin’i BUSD’ye yatırılması nedeniyle bir prospektüs gerektirmediğini söyledi.

Öte yandan Binance, hisse senedi token’larının hisse senedi sahiplerinin sahip olduğu aynı oy haklarını vermediğini söyledi. Yatırımcılar CM-Equity’den hisse senedi token’ları alıp satabildiğinden, borsaya göre bir izahname gerektirmez.

Binance rakipleri FTX ve Bittrex Global da CM-Equity aracılığıyla hisse senedi token alım satım hizmeti sunuyor. Herhangi bir Avrupalı ​​düzenleyicinin FTX ile iletişime geçip geçmediği sorulduğunda, CEO’su Sam Bankman-Fried şunları söyledi:

“Hiçbir düzenleyici hiçbir şey için FTX’i araştırmak için hiçbir yere ulaşmadı.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner