Yükleniyor...

Düzenleyicilerin İlgisi Bitcoin’i (BTC) Daha da Güçlendirecek!

MicroStrategy'nin kurucu ortağı ve CEO'su Michael Saylor, kripto para endüstrisine karşı düzenleyici incelemesinin artmasının Bitcoin'i (BTC) yalnızca daha güçlü hale getireceğini söylüyor.

bitcoin

MicroStrategy’nin kurucu ortağı ve CEO’su Michael Saylor, kripto para endüstrisine karşı düzenleyici incelemesinin artmasının Bitcoin’i (BTC) yalnızca daha güçlü hale getireceğini söylüyor.

Salt Talks ile yeni bir röportajında Saylor, kripto para birimlerinin yasadışı kullanımından endişe duyduğunu söyleyen Başkan Biden’in Hazine Bakanı adayı Janet Yellen’in son yorumlarına yanıt verdi. Saylor, sektörü düzenleyen yeni kuralların nihayetinde BTC için yükseliş ateşini yakacağını söyledi:

“Bitcoin ile uğraşan tüzel kişileri düzenlediğimiz ölçüde, bunun kurumsal paranın Bitcoin’e geçişini hızlandıracağını düşünüyorum”

Saylor, kara para aklamayı, terörizmin finansmanını ve diğer suçları önlemek için uygulanan Kara Para Aklamayı Önleme (AML) ve Müşterinizi Tanıyın (KYC) yasalarına uygun, düzenlenmiş borsalarda Bitcoin satın alımlarının halihazırda gerçekleştiğine dikkat çekiyor.

“Herkes düzenlenmiş borsalardan Bitcoin satın alıyor, biliyorsun. Bitcoin satmak için New York’ta düzenlenmiş bir lisansın olmasının nasıl bir şey olduğunu biliyorsunuz, hepsinin KYC’ye uyması gerekiyor, hepsi AML’ye uymak zorunda.”

Saylor, sektörün düzenlenmesinin kripto paranın artan ana akım benimsemesinin bir yansıması olduğunu ve hükümetlerin, tıpkı geleneksel finansta olduğu gibi, alana giren ve çıkan para akışını kontrol etmelerini sağlamak için bunu yaptığını söylüyor:

“Merkezi düzenleyiciler, bankaların bir kripto parayla ilgili olarak AML ve KYC düzenlemelerine, bir hisse senedi, bir gayrimenkul varlığı, bir tahvil varlığı veya bir emtia ile ilgili olanlara uyacakları şekilde uymaları gerektiğine karar verirlerse bunun dünyayı sarsacağını düşünmüyorum. Bunun endüstri için olumsuz olacağını düşünmüyorum. Aslında bunun tam tersi olduğunu düşünüyorum. Başarılı olması için Bitcoin’in illa düzenleme altında olmaması gerektiğini düşünmüyorum. Bence Bitcoin’in başarılı olması için altından daha iyi olması gerekiyor.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner