Yükleniyor...
AL / SAT
StormGain
Anasayfa Bitcoin Haberleri Bitcoin’de (BTC) 20.000 Dolar Senaryoları Artıyor

Bitcoin’de (BTC) 20.000 Dolar Senaryoları Artıyor

ABONE OL:google-news

Dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin (BTC), bu sabah 04:00 sıralarında Bitstamp borsasında gün içi en düşük seviyesi olan 28.800 gerileyerek, 24 saatteki kaybını yaklaşık %20’ye çıkardı.

bitcoin de btc 20 000 dolar senaryolari artiyor 1

Bu, lider kripto para biriminin tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 42.000 dolara ulaşmasından yalnızca iki hafta sonra gerçekleşti.

Daha önce de aktardığımız gibi, Bitcoin’in bu sert düşüşünde birçok faktör rol oynadı. Bunlardan bazıları, borsalara para yatıran balinalar, ABD Hazine Bakanı olması beklenen Janet Yellen’ın kripto para karşıtı yorumları ve medyada dolaşan çift harcama FUD’ı olarak sıralanabilir.

Bir U.Today haberinde, Oanda Europe’ın baş piyasa analisti Craig Erlam, Bitcoin’in bu seviyede “çok savunmasız” göründüğünü söylüyor:

“Bitcoin (BTC) bu seviyede çok savunmasız görünüyor ve bunun altında bir kırılma, genel olarak Bitcoin ve kripto paralar için kısa vadede kötü bir haber olacak.”

Erlam, Bitcoin’in kısa vadede 20.000 dolara kadar düşmesini bekliyor, çünkü ona göre düşüş eğilimi piyasayı ele geçiriyor:

“Çok geçmeden 20.000 dolarlık bir test görmek beni şaşırtmaz.”

Bu yorum, Bitcoin’in 2021’de yeni bir ATH belirleyemeyeceğini düşünen Guggenheim CIO’su Scott Minerd’ın düşünceleri ile paralel görünüyor. Minerd, Bitcoin’in 20.000 dolara düşebileceğini söylemişti.

Novogratz Rallinin Devam Edeceğini Düşünüyor

Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, dalgalanma azaldığında rallinin devam edeceğine inanıyor.

SkyBridge Capital’in sahibi Anthony Scaramucci ise, “kurumsal tsunami” gelmeden önce  yatırımcıları Bitcoin ile trade işlemi yapmak yerine onu ellerinde tutmaya çağırıyor:

“Mükemmel bir giriş, iyi bir girişin düşmanıdır. Bitcoin işlemi yapmayın. Bitcoin sahibi olun. Bitcoin daha yeni başlıyor. Kurumsal tsunaminin geldiğini görene kadar bekleyin.”

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Dilek Sarı
Dilek Sarıhttps://www.coinkolik.com
1992 yılında İzmir’de doğan Dilek Sarı, Ege Üniversitesi Sosyoloji Yüksek Lisans mezunu. Blokzinciri ve kripto paralara olan ilgisi onu bu alanda çalışma yapmaya sevk etti. Dilek, 2 senedir kripto para sektöründe yer alıyor ve bu alanda uzmanlaşmak üzere çalışmalarını sürdürüyor.

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar