Yükleniyor...

Büyük Yatırımcılar Bitcoin (BTC) Fiyatını 150.000 Doların Üzerine Çıkarabilir

Skybridge Capital COO'su Brett Messing, Bitcoin'e (BTC) artan kurumsal yatırımın Bitcoin'in fiyatını yarım milyon dolara çıkarabileceğini söyledi.

kuru

Skybridge Capital COO’su Brett Messing, Bitcoin’e (BTC) artan kurumsal yatırımın Bitcoin’in fiyatını yarım milyon dolara çıkarabileceğini söyledi.

Skybridge Capital COO’su Messing, Bitcoin’in 500.000 dolar değerine ulaşabileceğini söyledi. Kurumsal yatırımcıların rolü, Bitcoin’in bu seviyelere ulaşmasında hayati önem taşıyacak. Messing ayrıca, Bitcoin’in kripto para piyasasındaki hakimiyetini sürdüreceğini söyledi. Messing, Decrypt’e verdiği demeçte şunları söyledi:

“Bitcoin, ya 500 ila 50.000 ABD Doları arasında işlem gören süper niş bir varlık ya da aslında değeri 500.000 ABD dolarının oldukça üzerindedir. 150.000 ABD dolarının bunun için ne kadar anlamlı olduğunu görmek benim için zor.”

Skybridge Capital, yönetimindeki varlığı 7 milyar dolardan fazla olan bir yatırım danışmanlığı firmasıdır ve eski Beyaz Saray iletişim direktörü Anthony Scaramucci tarafından yönetilmektedir. Firma Bitcoin fonunu minimum 50.000 dolar yatırımla 4 Ocak’ta başlattı. Aslında Messing, Bitcoin’in geleceğine o kadar güveniyor ki, bir yıldan biraz daha uzun bir süre içinde 100.000 dolarlık yüksek seviyelere ulaşacağına inanıyor:

“Önümüzdeki 15, 16 ay içinde 100.000 doların üzerine çıkmazsak şaşırırım.”

Ancak yarım milyon dolarlık bir fiyat, kurumsal yatırımcıların Bitcoin almaya devam edip etmemesine bağlıdır. Kurumlar Bitcoin satın almaya devam ederse, Messing fiyatın 150.000 dolarlık seviyeyi geçeceğini ve bunu kolayca yapacağını söyledi.

Geçen yılın Ağustos ayında (Bitcoin’in yaklaşık 11.000 dolar değerinde olduğu zaman) iş zekası şirketi MicroStrategy, kripto para birimine ilk girişini duyurdu. Firmanın 250 milyon dolarlık ilk satın alımının, büyük ölçüde Bitcoin’in fiyatını yükselten yeni bir kurumsal yatırımcı dalgasını başlattığı anlaşılıyor.

Ünlü isim bu eğilimin devam edeceğini savunarak, şu anda %63’te bulunan Bitcoin’in piyasa değeri hakimiyetine işaret etti. Messing, “Rakip, görevdeki kişiyi mağlup ettiğinde, görevdeki ile aynı pazar payını elde edemez, çok daha fazlasını alır, çünkü sunacak çok şeyi vardır” ifadelerini kullandı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner