Yükleniyor...

e-Ticaret Devi Mercado Libre, Brezilya’da Kripto Hizmetlerini Kullanıcılara Sunuyor

Mercado Libre kullanıcıları, bu haftadan itibaren kripto alım satım ve saklama hizmetlerini kullanabilecek.

mercado

Mercado Libre kullanıcıları, bu haftadan itibaren kripto alım satım ve saklama hizmetlerini kullanabilecek.

Latin Amerika’nın piyasa değerine göre en büyük e-ticaret platformu olan Mercado Libre, Brezilya’daki kullanıcıların kripto satın alıp satmalarına ve tutmalarına olanak tanıyacak.

Mercado Libre yapmış olduğu açıklamada bu hizmet için hangi şirketle ortaklık kurduğunu belirtmese de, kripto piyasasına “dünya çapında bir koruyucu” ile birlikte girdiğini ifade etti. Şirket “bu teknolojiyi çerçeveleyen tüm finansal ve düzenleyici yönleri analiz ettiğini” vurguladı.

Şirket uzun bir süredir kripto hizmetlerini güçlendirmek için önemli ipuçları veriyor. Mercado Pogo başkanı Osvaldo Gimenez, Ağustos ayında Bloomberg Linea’ya verdiği röportajda Bitcoin ve Ethereum’un finans alanında bir devrim olabileceğini vurgulamıştı

Şirketin CEO’su Marcos Galperin paylaşmış olduğu tweet’te, kullanıcıların bu haftadan itibaren kripto alım satım ve saklama işlemleri yapabileceğini söyledi.

Şirket kripto hizmetini ilk olarak küçük bir grup için uygulamaya sundu. Bu haftadan itibaren tüm kullanıcılar kripto hizmetlerine erişebilecek.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner