Yükleniyor...

EasyFi Coin (EZ) Coin Nedir?

EasyFi projesi, ölçeklenebilirlik, birleştirilebilirlik ve benimsemeye odaklanan evrensel bir Katman-2 borç verme protokolüdür.

easyFi

EasyFi projesi, ölçeklenebilirlik, birleştirilebilirlik ve benimsemeye odaklanan evrensel bir Katman-2 borç verme protokolüdür. EasyFi, DeFi odaklı bir blockchain projesidir. Bu platformun yerel kripto para birimi EZ coin’dir. Ethereum tabanlı bir projedir.

EasyFi projesinin asıl amacı, dijital varlıkların ve ilgili finansal ürünlerin ödünç verilmesini ve borçlanılmasını kolaylaştırmaktır. Bu proje, tamamen açık ağlarla çalışmaktadır ve açık kaynaklı bir altyapıya sahip bir şekilde tasarlanmıştır. EasyFi, zincirler arasında varlık transferine de olanak tanımaktadır.

Projenin iddialı olduğu konulardan bir tanesi mikro kredilere olanak sağlamasıdır. Platform kredileri faiz oranlarının çok yüksek olması nedeniyle, böyle bir atılım gerçekleştirmiştir. Böylece platform kullanıcılara oldukça küçük faiz oranlarıyla kredi verilmesinin önünü açmış bulunmaktadır.

Proje, kredi alıcı ve vericiyi bir araya getirmekte olup kullanıcılar birbirlerinin güven seviyelerine bakarak rahatlıkla hareket edebiliyorlar. Platform üzerinde kullanıcıların güven puanı bulunmaktadır. Kişiler kredi alıp verirken buraya bakarak hareket etmiş oluyorlar. Bu sayede platformun güvenliği daha da artmış oluyor.

EZ coin

EasyFi projesi kullanıcıları yield farming yaparak Easy Coin kazanma fırsatına sahiptirler. Kullanıcıların proje ile ilgili işlem yapmaları EASY kazanmalarına fırsat tanımaktadır. Platformu kullanan herkes coin kazanma şansına sahiptir. Günlük olarak gerçekleştirilen coin dağıtımı, kişilerin platform üzerinde ne kadar aktif olduğuna ve yaptıkları işlemlere göre gerçekleştirilmektedir.

EasyFi (EZ) coin avantajları şu şekildedir:

  • Ethereum uyumlu olduğu için cüzdan entegrasyonu kolaydır. 
  • Özel platformlar ve izinsiz kamu ağları gibi birtakım pazarda ödünç verme ve ödünç alma olanağı sağlar.
  • Ağ katılımcıları arasında fikir birliğine varmak için katılımcı seçmenler tarafından yönetilen bir PoS mekanizması tarafından güvence verir. 

Diğer kripto para birimlerinde olduğu gibi yüksek volatilite sebebiyle riskli bir yatırım olarak görülmesi de EZ coinin dezavantajı olarak görülmektedir. 

EasyFi ağ tasarımı Ethereum uyumludur. Varlık sahibinin ağı ile gözetimi elinde tutarken farklı blok zinciri ağları üzerinden fonların hızlı bir şekilde ödenmesini kolaylaştırmaktadır. Bu özellikleri sayesinde kripto para yatırımcıları için EZ coin yatırımı yapmalarında bir olumsuzluk bulunmamaktadır.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner