Yükleniyor...

Coinbase ve MicroStrategy: FTX Çöküşü Güveni Azaltıyor

Yüksek tahvil getirilerinin yanı sıra kripto paranın kurumsal yatırımcılar arasında uzun vadeli uygulanabilirliğine dair şüpheleri artırdığı düşünülüyor.

FTX Iflas Sureci Olarak Varliklarini Incelemeye Basladi

Yüksek tahvil getirilerinin yanı sıra kripto paranın kurumsal yatırımcılar arasında uzun vadeli uygulanabilirliğine dair şüpheleri artırdığı düşünülüyor.

Kripto para borsası Coinbase ve bir iş zekası şirketi ve bitcoin yatırımcısı olan MicroStrategy tarafından ihraç edilen tahviller, FTX’in çöküşünün ardından sektöre olan yatırımcı güveninin kaymasıyla hisse değerlerinde düşüş yaşadı.

Kurumsalların Kriptoya Olan Güveni Azalıyor

Finra-Morningstar’ın verilerine göre, Coinbase’in 2031 vadesi dolan tahvili bu ay yüzde 15 düşerek dolar bazında 0,5 dolara düştü ve fiyatın tersi yönde hareket eden getiriyi yüzde 13,5 gibi rekor bir yüksekliğe ulaştı. Düşüş, yaklaşık üç aylık konsolidasyonun ardından geldi ve bu yılın başlarında görülen düşüş eğiliminin bir uzantısına işaret ediyor. Öte yandan şirketin 2026’da ödenmesi gereken tahvil getirisi ise yüzde 17’ye yükseldi.

Mike Alfred, konuya değinen bir açıklamada bulundu:

“Yüksek tahvil getirileri, keskin bir şekilde daha yüksek oranların yanı sıra Terra Luna, Celsius, 3AC, Voyager, BlockFi ve FTX’in yüksek profilli çöküşlerinden sonra kurumsal yatırımcılar arasında kripto paranın uzun vadeli uygulanabilirliği hakkında gerçek şüpheciliği yansıtıyor”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner