Yükleniyor...

eBay, Kripto Paraları Kabul Etmeye Başlayacak mı?

eBay, uzun yıllar boyunca bu bir fikri değerlendirdikten sonra nihayet kripto para ödeme seçeceğini ekliyor olabilir.

ebay

eBay, uzun yıllar boyunca bu bir fikri değerlendirdikten sonra nihayet kripto para ödeme seçeceğini ekliyor olabilir.

The Street tarafından yayınlanan yakın tarihli bir yazıya göre, e-ticaret devi eBay, bu Mart ayında kripto para ödemeleri için destek ekleyebilir. Yazıda şirket CEO’su Jamie Iannone, The Street’e verdiği demeçte e-ticaret platformunun Z Kuşağı ve Y kuşağı için pazar yeri olmak istediğini söyledi. Iannone, yeni ödeme seçeneğinin daha genç müşterileri çekmeyi amaçladığını söylüyor.

“10 Mart’ta tüm bu şeyler, ödemeler, reklamlar ve odak kategorilerimiz üzerinde daha derine ineceğiz.”

Şirketin CEO’su, TheStreet’e verdiği demeçte, şirketin 10 Mart’ta bir duyuru yapabileceğini söyledi. Iannone, “Platformumuzda doğrudan 85 milyar dolarlık hacmi yönettiğimiz ödemeleri yönetmeye geçişimizi tamamlıyoruz. Bu bize yeni ödeme şekilleri açma yeteneği veriyor. Google Pay ve Apple Pay’i açtık. Ve bu yüzden platformda almamız gereken diğer ödeme biçimlerini değerlendirmeye devam ediyoruz. Şu anda platformda kripto para birimini kabul etmiyoruz” ifadelerini kullandı.

Bir dizi anket, Y kuşağının en kripto dostu demografi olma eğiliminde olduğunu gösteriyor ve bu da eBay’in yaklaşan adımının bu yönde olabileceğine dair bir ipucu.

Popüler e-ticaret platformu, geçen Mayıs’ta NFT’lerle uğraşmaya başlamasına rağmen, kripto para birimlerini tamamen kucaklamaktan şimdiye kadar uzak durdu. Eylül 1995’te kurulan şirket, Bitcoin’i kabul etme fikriyle ilk kez 2013’te, dünyanın ilk kripto para biriminin henüz olgunlaşma aşamasındayken tanışmıştı.

eBay’in 2019’da kripto para birimlerini kabul etmeye hazır olduğuna dair bazı spekülasyonlar vardı, ancak şirket bu söylentileri reddetti. Çevrimiçi mağaza sonunda yeni ortaya çıkan varlık sınıfına yönelik büyük spekülatif ilginin ortasında kripto ödemelerini etkinleştirmeyi düşündüğünü belirtmişti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner