Yükleniyor...

eBay’in Şirketlerinden BrainTree, Bitcoin ile Ödeme Kabul Etmeyi Düşünüyor

Wall Street Journal haberine göre, eBay Bitcoin ödemelerini Braintree şirketine entegre edebilmek için çalışmalara başladı.

Wall Street Journal haberine göre, eBay Bitcoin ödemelerini Braintree şirketine entegre edebilmek için çalışmalara başladı. WSJ kaynaklarının elde ettiği bilgiye göre, PayPal geçtiğimiz günlerde aralarında Coinbase’in de yer aldığı Bitcoin ödeme sistemleri geliştiren şirketlerle bir takım görüşmelerde bulundu.

Uber, GitHub ve Airbnb şirketlerine çevrimiçi ve mobil ödeme sistemleri geliştiren BrainTree, gelecek günlerde ödeme sistemlerine Bitcoin’i entegre edebilir.

eBay CEO’su John Donahoe’nin daha önceki açıklamaları her ne kadar Bitcoin hakkında olumlu olsa da, eBay ve PayPal’ın hâlâ Bitcoin entegrasyonu konusunda somut bir adımı yok. Fakat ileriki dönemlerde bu durumun değişebileceği ihtimali da mevcut.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner