Yükleniyor...

Efsane Analist Bitcoin’in Daha Fazla Yükselebileceğini Düşünüyor

Son birkaç hafta içinde Bitcoin, gösterilen ilginin artması nedeniyle bir yükseliş trendine girdi.

efsane analist bitcoin in daha fazla yukselebilecegini düsünüyor

Son birkaç hafta içinde Bitcoin, gösterilen ilginin artması nedeniyle bir yükseliş trendine girdi. Son 24 saatte %5 artış gösteren Bitcoin için analistler, önümüzdeki günlerde yükselişine devam edeceği yorumunda bulundu.

Bollinger Bands teknik göstergesini yaratan efsane teknik analist John Bollinger, Bitcoin hakkında şu yorumu yaptı:

 

“Görünüşe göre düzeltme şansı konusunda yanılmışım, elimizdeki tek şey biraz konsolidasyon ve ardından yarışa geri dönmekti. BTC/USD için bunun gibi kurulumlar güç belirtileridir. Bu nedenle, şu anda oluşan direnç çizgisi daha yüksekte.”

Analist, geçtiğimiz dönemlerde göstergesini kullanarak Bitcoin’in kısa ve orta vade fiyatlanmasına yönelik son derece doğru yorumlar yapmıştı. Geçmiş doğru yorumlarına bakıldığında, Bitcoin önümüzdeki günlerde yükselmeye devam edebilir.

Kurumlar Bitcoin’e Yöneliyor

Bitcoin’e sürekli kurumsal giriş akışı olması boğa trendini devam ettirebilir. Eski bir Beyaz Saray yetkilisi ve Goldman Sachs Başkan Yardımcısı tarafından yönetilen alternatif bir varlık yatırım fonu olan Skybridge Capital, geçtiğimiz günlerde şunları yazdı:

“Bitcoin’in de dahil olduğu ancak Bitcoin ile sınırlı olmayan dijital varlıklar, dağıtılmış defter veya blok zinciri teknolojisi gibi teknolojik yenilikler kullanılarak verilen ve/veya aktarılan varlıklardır.”

Bu yorum ile kripto para satın alma ve kripto para borsalarında hisse senedi satın alma niyetine atıfta bulunuldu.

Önümüzdeki Yıl 300.000 Dolar Olacak

Diğer temel eğilimler, önümüzdeki haftalarda Bitcoin’i daha da yükseltecek. Citibank analisti Tom Fitzpatrick, kısa süre önce kitlesel parasal ve mali teşviklerin olduğu bir dünyada Bitcoin boğası hakkında şunları şöyledi:

“Bitcoin sınırlar arasında kolayca hareket ediyor ve şeffaf olmayan bir sahiplik yapısına sahip. Bu bahsettiğim son nokta çok önemli. Günümüzün büyük mali kötüleşmesinin gelecekte dolaylı ve dolaysız bazı sonuçları olacak. Doğrudan sonuçları “faturaların ödenmesi gerektiği” şeklinde, bu da bir şekilde para bulmanız gerektiği anlamına geliyor.”

Fitzpatrick, kripto paranın önümüzdeki yıl 300.000 dolara ulaşabileceğini düşünüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner