Yükleniyor...

Efsanevi Milyarder Paul Tudor Jones: Büyük Para Enflasyonuna Karşı Bitcoin

Bitcoin yarılanma etkinliğine sadece 3 gün kalırken; varlık Perşembe ve Cuma günlerindeki muhteşem performansının ardından istikrarlı bir aralıkta devam ediyor.

paul tudor jones

Bitcoin yarılanma etkinliğine sadece 3 gün kalırken; varlık Perşembe ve Cuma günlerindeki muhteşem performansının ardından istikrarlı bir aralıkta devam ediyor. Ancak madenciler, trader’lar, spekülatörler ve yatırımcılar bekledikçe, daha fazla ralli beklentisinin karşılanıp karşılanamayacağı merak konusu oluyor.

Geleneksel yatırımcılar bile şu anda kazandırdığı için dünyanın en popüler kripto para birimine yatırım yapıyor. Buna örnek modern hedge fonu endüstrisinin öncüsü olarak kabul edilen Paul Tudor Jones’dur. Jones şöyle diyor:

“En iyi kar maksimizasyonu stratejisi en hızlı ata sahip olmak. Bahse girerim ki bu at Bitcoin olacak. ”

Fonun gerçekten de Bitcoin vadeli işlemlerine biraz para yatırıp yatırmadığı henüz belli değil, ancak Jones’un ifadeleri yeterince açık ve daha fazla yatırımcıyı Bitcoin’e teşvik ediyor. Jones’un karlı girişimleri belirleme konusundaki şöhreti meşhurdur. 1987 çöküşünü doğru bir şekilde bildiren Jones, Japon hisse senetleri piyasasını yıllar sonra tahmin ederek; ekonomik gerilemeyi her engellediğinde parasına para kattı.

Bu kez ise Bitcoin’in “Büyük Para Enflasyonu” olarak adlandırdığı fenomene karşı bir avantaj olacağını söyledi. Jones şöyle açıkladı:

“Dünyada öyle bir hızla olaylar oldu ki benim gibi bir pazar emektarı bile suskun kaldı. Büyük Para Enflasyonuna tanıklık ediyoruz, gelişmiş dünyanın gördüğü hiçbir şeye benzemeyen, her türlü paranın bir şekilde gevşemesini seyrediyoruz.”

Bixin’de Yeni Fon

Kripto para endüstrisindeki bazı yatırımcılar ise bildiğini okumaya devam ediyor. En eski Bitcoin madenci operatörlerinden ve cüzdan girişimlerinden biri olan Bixin, şu anda yaklaşık 66 milyon dolar değerinde yeni bir “fonlar fonu” oluşturmak için 6600 Bitcoin birikimi olduğunu duyurdu.

Fon; Bitcoin vadeli işlem sözleşmeleri ve arbitrajı içeren stratejileri kullanarak küresel nicel ticaret fonlarına yatırım yapmak için kullanılacak. Böylece daha fazla likidite ve pazar alternatifleri sunulması umuluyor. Şirketin temsilcisi Liu Fei yaptığı açıklamada şunları söyledi :

“Bitcoin’e inanıyoruz ve Çin ve başka yerlerdeki Bitcoin ekosistemini daha iyi yerlerde görmek istiyoruz. Fonların Bitcoin ekosistemi için daha iyi bir küresel likidite yapısına katkıda bulunabileceğini umuyoruz. ”

Bixin, 2009 yılında Wu Gang tarafından kurulan ve o zamandan beri bir madencilik havuzu olarak başladı. Şimdilerde ise Çin’in en tanınmış Bitcoin cüzdanı ve madencilik havuzu işletmecisinden biri haline geldi. Ancak diğer kripto şirketlerinin çoğu, 2018’in sonlarında ve 2019’un başlarında kripto kışında operasyonları küçültürken veya keserken, Bixin bu esnada büyüdü. Bixin bugün Bitcoin madencilik tesislerini yaklaşık 300 megawatt saatlik bir üretimle çalıştırıyor ve Bitcoin ağını koruyan toplam hash gücünün yaklaşık %2.5’ini oluşturan saniyede yaklaşık 3.000 petahash (PH/s) hesaplıyor.

Bixin 2 yıl önce kendi sermayesini kullanarak bir yatırım ve finansal hizmet kolu kurdu. Çin kripto para girişimlerine yaptığı yatırımlardan biri de, Bitmain’in madencilik endüstrisindeki egemenliğine meydan okuyan MicroBT idi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner