Yükleniyor...

Ekim ayında 3 coin kilit açılımı yapacak

Axie Infinity, Optimism ve Aptos, Ekim ayında piyasaya 130 milyon doların üzerinde token sürecek.

ekim token kilit acilimi

Axie Infinity, Optimism ve Aptos, Ekim ayında piyasaya 130 milyon doların üzerinde token sürecek. Kilit açılımı için geri sayım başlarken, piyasanın bu açılımlardan olumlu etkiler alıp almayacağı önümüzdeki haftalarda belli olacak.

Kritik ay

Axie Infinity, Optimism ve Aptos’un da aralarında bulunduğu birkaç öne çıkan proje önemli token sürümlerine hazırlanırken Ekim ayı kripto para piyasası için kritik bir duruma geldi.

Axie Infinity’nin yüzde 11,5 ile AXS tokenının dolaşımdaki arzında en büyük artışa sahip olmasıyla birlikte, OP ve APT token ile birlikte piyasaya 130 milyon dolardan fazla para süreceği kaydedildi.

Axie Infinity (AXS) token kilit açılımı

Bu ay token kilitlerinin açılmasında lider, blokzinciri tabanlı bir NFT oyunu olan Axie Infinity öne çıktı. TokenUnlocks verilerine göre, proje 20 Ekim’de yaklaşık 71,8 milyon dolar değerinde, dolaşımdaki arzının yüzde 11,5’ini temsil eden 15,1 milyon AXS tokenı piyasaya sürecek.

Bu tokenlerin dağıtımı öncelikle proje ekibine fayda sağlayacak ve ekip 28,9 milyon dolar alacak, ardından 16,3 milyon dolar stake ödüllerine, 16 milyon dolar oynayarak kazanma teşviklerine, 8 milyon dolar ekosistem fonuna ve 2,6 milyon dolar danışmanlara tahsis edilecek.

Bu sürüm, Temmuz ayında 16,3 milyon dolar değerinde 3,4 milyon AXS tokeninin piyasaya girdiği bir önceki kilidin açılmasının ardından geldi.

ekim token kilit

Aptos (APT) token kilit açılımı

Aptos, 12 Ekim’de dolaşımdaki arzının yüzde 1,91’ine denk gelen ve yaklaşık 26 milyon dolar değerinde 4,5 milyon APT tokenı piyasaya sürecek. Topluluk, 18,4 milyon dolar tahsis edilen bu tokenlerin çoğunu alacak, 7,6 milyon dolar ise Aptos Vakfı’na gidecek.

Aptos, Eylül ayında token kilidinin açılmasından bu yana önemli bir büyüme kaydetti ve APT token’ın fiyatı sadece bir haftada yüzde 7’nin üzerinde arttı.

Ayrıca Aptos Labs, “The Exorcist: Believer” için bir Web3 hayran deneyimi sunmak üzere Universal Pictures ile ortaklık kurdu.

Ekim ayında ApeCoin (19,7 milyon dolar), Sui (17,2 milyon dolar), ImmutableX (11 milyon dolar) ve dYdX (4,5 milyon dolar) gibi diğer önemli girişimlerin tokenları da piyasaya sürülecek. Kasım ayında Avalanche bir token kilidini açacak. Dolaşımdaki arzın yüzde 2,7’sine denk gelen yaklaşık 93,5 milyon dolarlık AVAX token 24 Kasım’da piyasaya sürülecek.

Optimism ve Aptos da token kilit açma dalgasında

Optimism’in de bu ay bir token kilidi açacağı belirtildi. 30 Ekim’de, toplam değeri 35,3 milyon dolar olan ve dolaşımdaki arzın yüzde 3’üne denk gelen 24,2 milyon OP tokeni piyasaya sürülecek. Bu miktarın 18,6 milyon doları çekirdek katılımcılara, 16,7 milyon doları ise yatırımcılara tahsis edilecek.

OP tokenı önceki kilit açma işlemlerinin ardından dayanıklılık gösterdi. Kilidin 30 Eylül’de açılmasının ardından, token fiyatı yüzde 8’lik bir artış yaşayarak 1,45 dolara ulaştı. Bu durum, Ağustos ayındaki kilidin açılmasından sonra gözlemlenen yüzde 12’lik düşüş eğilimine meydan okudu. Token’ın olumlu performansı, Optimism’in 162 milyon dolar toplayan son başarılı özel token satışından ve yaklaşan 26 milyon dolarlık airdrop’tan kaynaklandığı kaydedildi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner