Yükleniyor...

Ekonomik Destek Paketi, Temsilciler Meclisi’nde Kabul Edildi! Biden’ın İmzası Bekleniyor

ABD Başkanı Joe Biden'ın, pandemi süreci sebebiyle hayata geçirmek istediği 1.

biden

ABD Başkanı Joe Biden’ın, pandemi süreci sebebiyle hayata geçirmek istediği 1.9 trilyon dolarlık destek paketi Temsilciler Meclisi’nde kabul edildi. Joe Biden’ın önümüzdeki Cuma günü paketi onaylayacağı belirtildi.

Geçtiğimiz hafta sonunda ABD Senatosu tarafından kabul gören teşvik paketi, bazı düzenlemelerin de getirilmesi sebebiyle Temsilciler Meclisi’nin onayına sunulmuştu. Temsilciler Meclisi’nde 211’e karşı 220 oyla kabul edilen paketin yürürlüğe girmesi artık Başkan Joe Biden’ın imzasına kaldı.

Paket Neler Getirecek?

Biden yönetimi, pandeminin kötü etkileri sebebiyle teşvik paketini hayata geçirdi. Bu paket kapsamında işsizlik yardımları, eyaletlerin ve yerel yönetimlerin desteklenmesi ve aşı dağıtımı ile ilgili çeşitli faaliyetlerin gerçekleştirilmesi planlanıyor.

Paket kapsamında, yılda 75 bin dolardan daha az gelire sahip olan bireylere 1400 dolarlık bir nakit yardımı yapılması planlanıyor. Ayrıca bu paketle, bu ay sona erecek olan işsizlik yardımları da Eylül ayına kadar uzatılacak. Haftalık 300 dolarlık işsizlik yardımı yapılması planlanıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner