Yükleniyor...

Ekonomik Fırtına Yaklaşıyor! Peki, Bitcoin (BTC) Gerçekten Güvenli Liman mı?

Bitcoin (BTC), pandemi ile başlayan ekonomik fırtınanın ortasında hayatta kalmayı başardı.

Ekonomik Fırtına Yaklaşıyor Peki Bitcoin BTC Gerçekten Güvenli Bir Liman Mı

Bitcoin (BTC), pandemi ile başlayan ekonomik fırtınanın ortasında hayatta kalmayı başardı. Bu fırtınanın BTC için gerçek test zamanı olduğu değerlendiriliyor. Bitcoin’in en büyük rakibi olan altın, zaten en güvenli limanlardan biri olduğunu kanıtlanmış bir varlık.

Finansal piyasalar son birkaç ayda şaşırtıcı derecede düşük seviyelere ulaştı. Koronavirus salgını 2008’deki Büyük Durgunluk’tan veya 1929 Büyük Buhran’ından daha derin bir iz bıraktı.

En iyi endekslerin çoğu, yıllar önceki seviyelerine döndü. Endüstriler operasyonları durdurmaya zorlanırken ve fabrikalar kapanırken, birçok ülkenin bu yıl %0 büyüme ve hatta küçülmeye tanıklık edecekleri konuşuluyor.

Bitcoin (BTC) Pandeminin Etkileri Karşısında Nerede Duruyor?

Bitcoin, bu yıl en iyi dönemlerinden birini yaşıyor. Blok öbülü yarılanması bilindiği gibi 12 Mayıs’ta gerçekleşti. Bu olay her dört yılda bir gerçekleşmektedir. Temmuz 2016’da gerçekleşen bir önceki yarılanma ile BTC değerini yüzde 3.000 oranında artırdı.

BTC/USD’nin günlük getirileri ile 1 Ocak 2020’den bugüne kadar Dow Jones Endüstriyel Ortalama Endeksini karşılaştırdık. Mevcut seviyelerde Dow %14,67 negatif getiri sağlarken, BTC aynı dönemde %35,71 pozitif getiri sağladı. Bu, pandemi ve ekonomik gerilemeye rağmen Bitcoin’in oldukça üstün getiri sağladığı anlamına geliyor.

Bitcoin (BTC) Gerçekten Güvenli Liman mı?

Milyarder hedge fon yöneticisi Paul Tudor Jones, portföyünde Bitcoin bulundurmanın küresel risklere karşı bir koruma sağlayacağını söyledi. Yorumun ardından, Bitcoin’e kurumsal ve bireysel yatırım akışı oldu. Hatta bazıları, BTC’nin değerli sarı metal olan altından daha iyi olduğunu söyleyecek kadar ileri gitti!

Bununla birlikte, herhangi bir sonuca varmadan önce, Bitcoin’in oldukça volatil bir varlık olduğunu anlamak önemlidir. Halen ticari kullanımı oldukça düşük ve öngörülemeyen doğası nedeniyle yapılan yatırımın tamamen kaybedilmesi riski söz konusu.

Bu sebeple en iyi yatırım stratejisi “tüm yumurtalar bir sepete koyulmaz” olacaktır. Kısaca portföyünüzü çeşitlendirmeli, Bitcoin’e de yer vermelisiniz.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner