Anasayfa Bitcoin Haberleri Bitcoin 10 Bin Dolar Seviyesinde Tutunursa Ne Olur?

Bitcoin 10 Bin Dolar Seviyesinde Tutunursa Ne Olur?

ABONE OL:google-news

Bilindiği üzere Bitcoin boğaları, aylardır 10 bin dolar seviyesini aşmak için savaşıyor. Bitcoin tabiri caizse bu ‘lanetlendiği’ seviyeden birkaç kez reddedildi; ancak BTC sadece 2 hafta önce bu seviyeye geldiğinde,  ayılar bastırdı. Yine de boğalar dipten almayı ve Bitcoin’i 9 bin doların üzerine geri çekmeyi başardı. Ardından ise tekrar 10 bin dolar kritik seviyesini kırmayı denediler.

Yaklaşık 6 gün önce boğalar 9.950 doları görerek 10 bin dolar seviyesine çok yaklaştılar. Başarılı olamadılar ancak yine de düşüş eğilimi yeterince güçlü değildi.

TradingView BTC/USDT Grafiği

Bitcoin şu anda günlük grafikte artan bir paralel kanalın olmakla birlikte, yükseliş trendini kaybetti. Boğalar, kanalın içinde kalmak ve 10 bin dolar seviyesini kırma şansına sahip olmak istiyorlarsa bugün 9 bin dolar seviyesinde tutunmaları gerekiyor.

9 bin doların altındaki bir kırılma, kanalın ve günlük 26 dönemlik EMA’nın kırılmasını gösteriyor. Ayılar bu kopma meydana gelirse tam kontrole sahip olacaklar, ancak bunun sahte olma olasılığı da oldukça yüksek. Geçen ay ayılar ve boğalar için birkaç tuzak görüldü, yine tekrar kolayca gerçekleşebilir.

Boğalar 10 Bin Dolar Seviyesini Kırarsa…

Bitcoin sonunda istikrarlı bir şekilde 10 bin doların üzerinde işlem yapmayı başarabilirse, boğalar tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20 bin doların üzerine çıkmaya başlayacak. 10 bin doların üzerindeki direnç zayıftır. Haftalık grafik, haftalık yükseliş trendine kayacak ve aylık grafik de buna yakın olacaktır.

Haftalık grafik şu anda yükselişte, 12 ve 26-EMA’lar yükselişe geçti ayrıca MACD de 4 haftadır yükselişte. Hacim son 3 haftadır artmaktaydı, ancak haftanın kapanması için hala 2 gün olmasına rağmen bu hafta düşmüş gibi görünmektedir.

Genel olarak, Bitcoin için uzun vadeli görünüm harika ancak 10 bin doların üzeri için fazla bir belirsizlik var gibi görünüyor. Önümüzdeki birkaç hafta, Bitcoin’in uzun vadede yükselişe devam edip etmeyeceğini veya tekrar 3.700 dolar düşmeye başlayıp başlamadığını belirleyecek.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Kaynakzycrypto
Türkan Babacan
Türkan Babacanhttps://www.coinkolik.com
Uzun yıllardır İngilizce dilinde çevirmenlik, tercümanlık, bakanlıklarda proje danışmanlıkları yapan Türkan, aynı zamanda iyi düzeyde İspanyolca da bilmektedir. Şimdilerde hukuk eğitimi görmekle beraber, çok yönlü olmayı sevmekte, bir süredir kripto para birimi alanında çeviri ve haberler üzerine uzmanlaşmaya çalışmaktadır. Bu disiplinleri birleştirerek bilişim hukuku üzerine bir yüksek lisans eğitimi hedeflemektedir.

Bizi Takip Edin

899BeğenenlerBeğen
396TakipçilerTakip Et
16,554TakipçilerTakip Et
480AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar