Yükleniyor...

Dünyanın En Zenginleri Bitcoin (BTC) Almaya Karar Verirse Ne Olur?

Bitcoin stok-akış modelinin kurucusu olan kripto para analisti PlanB, yakın zamanda bir tweet atarak 200.

Dünyanın En Zenginleri Bitcoin BTC Almaya Karar Verirse Ne Olur

Bitcoin stok-akış modelinin kurucusu olan kripto para analisti PlanB, yakın zamanda bir tweet atarak 200.000’den fazla ultra zengin (UHNWI – 30 milyon dolardan fazla varlığa sahip) olduğunu ve bu zenginlerin sadece %10’nun Bitcoin’e yatırım yapmaya karar vermesinin işleri değiştireceğini söyledi.

Bitcoin (BTC) Enflasyona Karşı Koruma

PlanB’ye göre, ultra yüksek net değere sahip bireyler Bitcoin satın alırlarsa 2 BTC’den çok daha fazla BTC satın alacaklardır. Bu nedenle akıllara şu soru geliyor; bu kişilerin sadece %10’u paralarını BTC’ye yatırırsa ne olur?

Önümüzdeki durgunluk döneminde, yatırımcıların, bankalara ve üçüncü taraf temsilcilere güvenmeyecekleri için servetlerini saklamak amacıyla güvenli alanlar arayacakları belirtiliyor. Pandemi ekonomiyi tehdit etti ve hükümetlerden gelen fonların artmasına ve işletmeler için gelir akışında bir azalmaya yol açtı.

Bu etkilerden beklenen yavaşlama, yüksek gelirli insanları, servetlerini enflasyona karşı korumak için daha güvenli yollar aramaya itebilir. Bu güvenli yollardan en popüleri Bitcoin’dir.

Bitcoin Ana Akımda Yanlış Anlatılıyor

Plan B, 2017 yılında keskin bir fiyat artışından sonra bile bunun gerçekleşmemesinin nedeninin Bloomberg, WSJ ve Ft gibi büyük medya kuruluşlarının hala BTC hakkında yanlış hikayeler yayması olduğunu savundu. Anlatılarına göre, BTC suçlular için ve hükümetler bunu yasaklayacak. Bu Bitcoin kötülemesi, UHNWI’lerin ve birçok güçlü insanın henüz BTC’ye yatırım yapmamasına neden oldu.

En Zenginlerin BTC’ye Yatırımının Etkisi

Dünyanın yüksek değere sahip bireylerinin sadece %10’u BTC’ye yatırım yaparsa, etkiler sadece BTC’de değil, aynı zamanda diğer birçok kripto para biriminde de hissedilecektir. Eylem, spekülatif ticarete neden olacak ve BTC için bir pazarlama aracı görevi görecek ve bu milyonerlerin birçok savunucusu, meraklısı ve eleştirmeni BTC’nin bir parçası olmak için acele edecektir.

Toplam Dolaşan Bitcoin Grafiği – Kaynak: Blockchain.com

Böyle bir hareketle oluşturulan FOMO, BTC fiyatının büyük ölçüde artmasına neden olacak ve büyük olasılıkla 2017’de yaşanan tüm zamanların en yüksek fiyatı olan 20.000 doların üç katı gibi bir fiyat oluşacak. Sadece en zenginlerin portföylerinin %10’unun 2.5 trilyon dolar değerinde olduğu düşünülüyor.

Buna ek olarak, bazı anti-Bitcoin gruplarının görüşlerinde bir değişiklik olabilir ve BTC ile de ilgilenmesine yol açabilir. Bitcoin karşıtı kampanyaların sayısındaki bir azalma, Bitcoin’in popülerliğini olumlu yönde etkiler ve böylece benimsenmesini artırabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner