Yükleniyor...

Bitcoin Kısa Süreliğine Cazip Alım Bölgesine Giriyor

Bitcoin'in teknik göstergeleri yaklaşmakta olan bir yükselişe işaret ediyor.

Bitcoin Kısa Süreliğine Cazip Alım Bölgesine Girdi

Bitcoin’in teknik göstergeleri yaklaşmakta olan bir yükselişe işaret ediyor. BTC/USD şimdi çekici bir değerleme ile mükemmel bir satın alma fırsatı sunuyor olabilir.

Birçok insan kripto para borsalarına girerek hızlı bir şekilde zengin olmak için Bitcoin satın alır. Ve açıkçası, çoğu kişi başarısız oluyor! Trader’ların sadece %1’inin borsalarda para kazandığı söyleniyor.

İnsanlar bu yılın başlarında yarılanmadan önce Bitcoin satın alıyordu. Fiyatlar sürekli yükseldi. Ve daha da artacağını düşünerek, daha fazla insan katıldı. Ancak, kısa süre önce BTC/USD’nin çökmesine tanık olduk! Elbette bu alıcılar, bir ton para kaybettikten sonra panikledi!

Bitcoin’e Yatırım Yapmanın Temelleri

Warren Buffett, bilinen en iyi yatırımcılardan biridir. Buffett, yatırım başarısını şu sözlerle açıklamaktadır:

Harika bir varlığı, makul bir fiyata, makul bir fiyata, hatta harika bir fiyata satın almak.

Kripto para birimi gelecekte bir oyun değiştirici olacaktır. Bunu akılda tutarak, uzun vadeli bir bakış açısıyla BTC/USD’ye yatırım yapılması gerekir. Dahası, BTC, ayı piyasasında değerini kanıtlamıştır.

Bitcoin Cazip Bir Değerleme Döneminde

Bitcoin yazım sırasında 9.135.75 dolardan işlem görüyor. Günlük grafik, BTC/USD’nin 20 günlük Üstel Hareketli Ortalamanın hemen altında işlem yaptığını gösteriyor.

Bitcoin, çok yakında olması gereken EMA’nın üzerine çıkmayı başarırsa, bir süre bunun üzerinde kalacaktır. Şimdi, fark edilmesi gereken çok önemli bir şey RSI. Yükselen bir eğilim içinde gibi görünüyor, bu da yükselen alıcıların olduğunu gösteriyor.

Bu nedenle, bir yatırımcı sürüyü takip etmek yerine piyasa koşullarını analiz etmeli ve ona göre bir hamle yapmalıdır. Bitcoin henüz aşırı alım bölgesinde olmadığından, BTC/USD’yi satın almak için mükemmel bir fırsat olabilir.

Bitcoin (BTC), Bu Yıl Çöken Ekonomik Koşullara Rağmen %44 Arttı

Coronavirus salgını bu yıl yıkıcı bir pazar çökmesine neden oldu. Bununla birlikte, BTC/USD bu süre zarfında %44’den fazla arttı. Üstelik, Merkez Bankaları bol miktarda para basarken, birçok ekonomist enflasyonun hemen köşede olduğunu söylüyor. Bitcoin olası bir enflasyona karşı güvenli bir liman olabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner