Yükleniyor...

Ekonomist Alex Krüger, Bitcoin’de (BTC) Büyük Bir Yükseliş Bekliyor

Ekonomist ve kripto para analisti Alex Krüger, piyasa katılımcılarının Bitcoin hakkındaki büyük endişelerinin ardından Bitcoin'in büyük bir yükseliş için hazır olduğuna inanıyor.

ekonomist alex kruger bitcoinde btc buyuk bir yukselis bekliyor 4

Ekonomist ve kripto para analisti Alex Krüger, piyasa katılımcılarının Bitcoin hakkındaki büyük endişelerinin ardından Bitcoin’in büyük bir yükseliş için hazır olduğuna inanıyor.

Krüger yeni bir tweet’te 82.900 takipçisine piyasa duyarlılığını ölçen Korku ve Açgözlülük Endeksi’nin geçen yıl koronavirüs kaynaklı panikten bu yana görülmemiş bir seviyeye düştüğünü söyledi.

“Korku ve Açgözlülük Endeksi bu kadar düştüğünde, genellikle güçlü bir ralli izler. Endeks şimdi 2020’deki Kara Perşembe’den sonraki gün kadar düşük.”

ekonomist alex kruger bitcoinde btc buyuk bir yukselis bekliyor 1
Kaynak: Alex Krüger/Twitter

Krüger’e göre, bir varlığın momentumunu izleyen teknik bir gösterge olan Bitcoin’in göreceli güç endeksi (RSI), şu anda genellikle fiyatta büyük bir yükselişin izlediği bir seviyede geziniyor.

Analistin grafiğine göre, RSI’ın aşırı satım seviyelerine düşmesi ve 30’luk önemli desteğin geri kazanılmasının ardından Bitcoin değeri arttı. Bu korelasyon son iki buçuk yılda dört kez gerçekleşti.

Krüger, takipçilerine Bitcoin’in tarihin en kötü aylarından birini atlattığını da hatırlatıyor. Bitcoin’in 2016’dan bu yana en derin aylık satışlarını takip eden diğer kripto para analisti Luke Martin’in tweet’ine dikkat çekiyor:

“Mayıs 2021, BTC tarihindeki en kanlı aydır. Son 5 yıldaki en kötü aylık düşüşler:

•Mayıs 2021: -%37

•Kasım 2018: -%36

•Mart 2018: -%32

•Ocak 2018: -%27

•Mart 2020: -%25.”

ekonomist alex kruger bitcoinde btc buyuk bir yukselis bekliyor 2
Kaynak:  Luke Martin/Twitter

CoinMarketCap’e göre, yayın saati itibariyle Bitcoin son 24 saatte %6.15 artışla 36.568 dolardan işlem görüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner