Yükleniyor...

Cardano (ADA), İlk Çapraz Zincir Köprüsünü Başlatacak

Cardano (ADA) ve Nervos (CKB), önümüzdeki altı hafta içerisinde platformlarında birlikte çalışabilirliği etkinleştirmeyi planladıklarını söyledi.

cardano ada

Cardano (ADA) ve Nervos (CKB), önümüzdeki altı hafta içerisinde platformlarında birlikte çalışabilirliği etkinleştirmeyi planladıklarını söyledi. Cardano’nun arkasındaki geliştirme ekibine göre bu köprü, endüstrinin Nerveos ve IOHK’yı keşfetme olanaklarını daha da ileriye taşıyacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İki şirket yaptıkları basın açıklamasında lansmanın önemli olduğunu, çünkü piyasa değeri açısından milyarlarca dolar değerinde iki ekosistemi birbirine bağladığını söyledi.

Blockchain hızlandırıcısı olan Mousebelt, Nervos’tan gelecek finansmanla birlikte teknolojiyi geliştirmek için görevlendirildi. Cardano ekibi de ağa bağlanmak için uzmanlık ve çeşitli kaynakları taahhüt edecek.

Bilindiği üzere Force Bridge, kullanıcıların Nervos veya Cardano’nun yerel para birimleri (CKB ve ADA) ile birbirinin yerine geçebilecek şekilde işlem yapmasına olanak tanıyacak. Ayrıca gelen bilgilere göre katılımcılar kendi wrapped tokenlarını her iki zincir üzerinde de oluşturabilecekler.

Köprünün, kullanıcıların her iki ağdan özelliklere erişmek için farklı cüzdanlara sahip olma yükünü azaltırken, her iki platformun kripto para birimlerindeki işlem maliyetlerini düşürmesi bekleniyor. Şirketler, her iki zincirdeki geliştiricilerin de merkezi olmayan uygulamalarını ve kullanıcı tabanlarını genişletmek için hizmetlere ve özelliklere erişmesine izin vereceğini söyledi.

IOHK CTO’su Romain Pellerin, konuya ilişkin şu ifadeleri kullandı:

Blockchain teknolojisinin yalnızca kullanıcıların bir blokzincirine veya standarda kilitlenmediğinde genel kabul göreceğine inanıyoruz.

Kullanıcıların sorunsuz bir deneyim yaşamalarını sağlamak için bunun gibi köprüler mutlak bir gerekliliktir.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x