Yükleniyor...

Elon Musk’ın Çevrimiçi İtibarı, Bitcoin Taraftarları ile Sorun Yaşayınca Düştü

Elon Musk'ın çevrimiçi itibarı, Bitcoin (BTC) konusunda olumsuz yorumlar yapmasıyla beraber Bitcoin taraftarlarıyla sorun yaşamaya başladıktan sonra yeni bir düşük seviyeye ulaştı.

elon

Elon Musk’ın çevrimiçi itibarı, Bitcoin (BTC) konusunda olumsuz yorumlar yapmasıyla beraber Bitcoin taraftarlarıyla sorun yaşamaya başladıktan sonra yeni bir düşük seviyeye ulaştı.

Edinilen verilere göre Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’ın şöhreti daha önce hiç bu kadar kötü olmamıştı.

72372377232 2

Elon Musk’ın çevrimiçi itibarı, Bitcoin konusundaki olumsuz yorumları nedeniyle büyük bir darbe aldı. Sosyal medya izleme şirketi Awario’nun verilerini aktaran Yahoo Finance tarafından hazırlanan bir rapora göre, milyarder hakkındaki olumsuz tweetler artık pozitifleri geride bırakıyor (yüzde 19,2 ve yüzde 14,9).

Bitcoin kullanıcıları, Tesla Bitcoin ödemelerini askıya aldıktan sonra hızla Musk’a hayran olmaktan, nefret etme aşamasına geçmeye başladı. Daha sonra yangına körükle giden tartışmalı girişimci, kripto para liderinin merkeziyetsiz olmasını sorguladı ve e-araba üreticisinin varlıklarını satabileceğini dahi ima etti.

Fakat tüm bunların ardından tekrar bir açıklama yapan Musk, Tesla’nın BTC satmadığını ifade etti. Şu an için ise Bitcoin’de yeşil enerji için çalışmalarını sürdürüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner