Yükleniyor...

Eski Kongre Üyesi Paul: Bitcoin Para Birimi Olarak Kabul Edilmeli

Bitcoin'in dünyanın birçok bölgesinde düzenleyici baskılarla karşı karşıya kalmasının ardından yatırımcılar ABD'de kripto para birimine daha fazla yatırım sınırlaması getirilip getirilmeyeceği konusunda endişeli.

dolar bitcoin

Bitcoin’in dünyanın birçok bölgesinde düzenleyici baskılarla karşı karşıya kalmasının ardından yatırımcılar ABD’de kripto para birimine daha fazla yatırım sınırlaması getirilip getirilmeyeceği konusunda endişeli. Özellikle de yeni atanan SEC Başkanı Gary Gensler’ın yeni düzenlemelerin uygulanacağını duyurmasının ardından bu endişelerde artış yaşandı.

ABD eski Kongre Üyesi Ron Paul, Bitcoin’in bir para biçimi olduğunu ve paranın düzenlenmemesi gerektiğini söyledi:

“Şu anda, altın alıp satarsanız, vergilendiriyorsunuz. Sizden vergi alabilirler. Bitcoin’de kar elde eden ve vergilendirilen insanlar hakkında hikayeler okursunuz. Ama parayı vergilendiremezsiniz.”

Paul, hükümetlerin her zaman alternatif para biçimlerini bastırmaya çalışacaklarını belirtti, ancak devletin müdahale etmesi yerine en iyisinin ne olduğuna serbest piyasaların karar vermesine izin vermenin önemli olduğunu da vurguladı:

“Seçme özgürlüğünün yasallaştırılması konusunu daha çok konuşacağım. Bu kararı hükümet değil, halk vermeli.”

Paul, ayrıca düzenleyici kurumların Bitcoin’in dolar ile rekabet etmesinden ötürü daha fazla vergilendirmeye yöneldiğini düşünüyor. Paul’a göre Bitcoin’in yasal bir para birimi olarak kabul edilmesi ve dolarla rekabet etmesine izin verilmesi gerekir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner