Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Kırılım İçin Zorlarken, Analistler Yükselişin ‘Sınırları’ Konusunda Uyarıyor

Bir kripto para gözlemcisi, kripto para fonlarının yeni ihraç edilmiş sermaye/nominal sermaye dağıttığını ve bunun da kripto para birimini daha yükseğe itiyor gibi göründüğünü söyledi.

bitcoin btc kirilim icin zorlarken analistler yukselisin sinirlari konusunda uyariyor

Bir kripto para gözlemcisi, kripto para fonlarının yeni ihraç edilmiş sermaye/nominal sermaye dağıttığını ve bunun da kripto para birimini daha yükseğe itiyor gibi göründüğünü söyledi.

Bitcoin, son birkaç gündür daralan bir fiyat aralığında gidip gelerek yükseliyor gibi görünüyor. Kırılım belirtilerine rağmen, bazı analistler temkinli davranıyor. Bitcoin bu hafta %8’den fazla artarak 39.809 dolara kadar yükseldi.

Stack Funds’ın Kurucu Ortağı ve COO’su Matthew Dibb’e göre, kripto para fonları yeni ihraç edilmiş sermayeyi kullanıyor ve bu da kripto para birimini yükseltiyor gibi görünüyor.

Dibb, CoinDesk’e yaptığı açıklamada “sermaye dağıtımı/tahsisi için yeni başlangıç ​​tarihi genellikle ayın ilk günüdür” dedi.

Ralli, düşük kaldıraçlı, spot odaklı bir hareket gibi görünüyor. Veri sağlayıcı Glassnode’a göre, fonlama oranları -sürekli vadeli işlemlerde uzun pozisyon tutmanın maliyeti- sıfıra yakın seyrediyor. Yükseliş tarafında fazla kaldıracı temsil etmek için yüksek bir fonlama oranı alınır.

Günlük grafik, kripto para biriminin iki haftalık simetrik üçgen (tıkanıklık) modelinden çıktığını ve daha fazla kazanımın olabileceğine işaret ediyor. 

Dibb, “Bitcoin teknik olarak çok daha iyi görünüyor” dedi. “Ancak, devam eden bir yükseliş trendinin güvenini yeniden kazanmak için önceki kısa vadeli en yüksek seviyesi olan 40.904 doların üzerinde haftalık bir kapanış görmemiz gerekiyor.” Haftalık kapanış pazarı pazartesiye bağlayan gece TSİ 03:00’te gerçekleşiyor. 

Singapur merkezli Delta Exchange’in kurucu ortağı ve CEO’su Pankaj Balani, toparlanma rallilerinin kısa ömürlü olmasını bekliyor.

Balani, “Satışların devam etmesini ve büyük arzın 45.000 doların üzerinde teklif edilmesini bekliyoruz.” dedi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner