Yükleniyor...

Dogecoin’in (DOGE) Coinbase Pro’da Listelenmesi Ne Anlama Geliyor? İşte Tepkiler

Coinbase tarafından Salı günü yapılan duyuruda trader’ların Pro platformundaki “likidite” koşullarına bağlı olarak Perşembe günü Dogecoin alım satımı yapabileceği duyurulmuştu.

dogecoinin doge coinbase proda listelenmesi ne anlama geliyor iste tepkiler

Coinbase tarafından Salı günü yapılan duyuruda trader’ların Pro platformundaki “likidite” koşullarına bağlı olarak Perşembe günü Dogecoin alım satımı yapabileceği duyurulmuştu.

Dogecoin, duyurunun ardından %30’un üzerinde bir yükseliş yaşadı ve 0.43 doları gördü. DOGE yayın saati itibariyle ise 0.41 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Peki, meme kripto para birimi için bu listeleme ne anlama geliyor? Analistler, fon yöneticileri ve rakip borsalar CoinDesk’e Dogecoin listelenmesi hakkında konuştu. 

Oanda’dan Edward Moya

Oanda’da Kıdemli Piyasa Analisti Edward Moya, “İnsanlar uzun vadede hala temkinli olacak, ancak bu ilk çıkış sonunda sadece Robinhood/Reddit ordusunu değil, geleneksel yatırımcıları da çekebilecek bir yeteneğe sahip olacak” dedi.

Moya, “Bu hareketin arkasında kesinlikle bir ivme var” şeklinde konuştu. 

Moya’ya göre Elon Musk’ın SNL’de görünmesinin ardından, meme kripto para biriminin momentumu yavaşladı ve sessizleşti, insanlar Ethereum, Safemoon ve diğer altcoinlere geçtiler.

Moya, bir zamanlar teknik trader’lar için “utanç verici bir trend” olarak görülen şeyin şimdi bundan daha fazlası olabileceğini söyledi.

Kripto para borsası Kraken, Nisan ayında 6.5 ​​milyar doların ve Mayıs ayında ise 9 milyar doların üzerinde DOGE işlemi gerçekleştirdiklerini söyledi.

Moya’ya göre, meme kripto para birimi Tesla CEO’su Elon Musk ve milyarder girişimci Mark Cuban’dan destek almış olsa da, kripto para biriminin gerçekten başarılı olması için bir tür kullanım alanı argümanına ihtiyacı var.

“Bir tür yenilik olmalı” dedi.

Voyager’dan Steve Ehrlich

Dogecoin için bireysel alım satımı destekleyen bir ABD’li kripto para alım satım uygulaması olan Voyager, platformlarında Dogecoin konusunda “önemli bir takdir ve alım satım faaliyeti” gördüklerini aktardı. 

Voyager CEO’su Steve Ehrlich “Dogecoin tüm demografilerde popülerlik kazanırken, etrafındaki genel yükselişi gösteren tutarlı net alıcılarımız oldu” dedi.

Coinbase, bir blog yazısında “kıt olacak şekilde tasarlanan Bitcoin’in aksine, Dogecoin kasıtlı olarak bol – her dakika 10.000 yeni coin çıkarılıyor ve maksimum arz yok” diye yazdı.

CoinShares’den James Butterfill

CoinShares Yatırım Stratejisti James Butterfill, kurumsal yatırımcılar olan müşterileriyle konuşurken, temel eksikliği nedeniyle Dogecoin’e yatırım yapmaktan çekindiklerini söyledi.

“Herhangi bir dijital varlığa yatırım yaptığınızda, bunun arkasındaki temellere bakmalısınız, Dogecoin’de bunlarla ilgili bir eksiklik var” dedi.

Fairlead Strategies’den Katie Stockton

Teknik açıdan, Fairlead Strategies’in kurucusu ve yönetici ortağı Katie Stockton, bu hareketin bir “geçerlilik algısı” yarattığını gördüğünü söyledi.

“Şu anda gördüğümüz şey kısa vadeli aşırı satım sıçraması” dedi.

Stockton, Dogecoin’in kısa vadeli bir ivme kazandığını, ancak yukarı yönlü hareketinin sınırlı kalacağını söyledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner