Yükleniyor...
Sponsored

El Salvador, Bitcoin Tahvilleri İçin Doğru Zaman Olmadığına İnanıyor

El Salvador Maliye Bakanı Alejandro Zelaya, Bitcoin tahvilleri başlatmak için doğru zaman olmadığını dile getirdi.

zelaya

El Salvador Maliye Bakanı Alejandro Zelaya, Bitcoin tahvilleri başlatmak için doğru zaman olmadığını dile getirdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Maliye Bakanı Alejandro Zelaya, katıldığı bir televizyon programında Rusya ile Ukrayna arasındaki savaşın ardından piyasa koşullarına atıfta bulunarak Bitcoin tahvili başlatmak için hala doğru zaman olmadığını düşündüklerini söyledi.

Daha önce 1 milyar dolarlık tahvilin 15 Mart ile 20 Mart arasında piyasaya sürülmesi gerekiyordu. Ancak 22 Mart’ta Zelaya, savaş koşullarını gerekçe göstererek tahvilleri başlatmak için doğru zamanı beklediklerini açıkladı.

Ekonomistler, ülkenin Ocak ayında vadesi dolacak olan 800 milyon dolarlık bir tahvil de dahil olmak üzere yaklaşan mali yükümlülükleri de karşılamak için fon toplamaya yönelik endişelerini de dile getirdi. Orta Amerika Mali Araştırmalar Enstitüsü (ICEFI) ekonomisti Ricardo Castaneda, ülkenin bu parayı alma garantisinin olmadığı söyledi. netice olarak 2024 yılına kadar gelir ve giderler arasındaki fark da göz önünde bulundurulduğunda ülkenin yaklaşık 3 milyar dolar bulması gerektiği tahmin ediliyor.

Zelaya, El Salvador ile IMF arasında görüşmelerin de sürdüğünü ve önümüzdeki hafta konuyla ilgili bir güncelleme olacağını dile getirdi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x