Yükleniyor...

El Salvador Devlet Başkanı Bukele: Bitcoin’de Büyük Bir Yükseliş An Meselesi

El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele, Bitcoin’de büyük bir yükselişin an meselesi olduğunu söyledi.

el salvador devlet baskani bukele bitcoinde buyuk bir yukselis an meselesi 6

El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele, Bitcoin’de büyük bir yükselişin an meselesi olduğunu söyledi.

Nayib Bukele, bugün Twitter hesabından milyonerlerin Bitcoin alması durumunda nasıl bir tablo ortaya çıkabileceğini gösteren bir tweet attı. Dünyada 50 milyondan fazla milyoner olduğunu söyleyen Bukele, her birinin en az bir Bitcoin almaya karar vermesi durumunda 21 milyonluk arzı nedeniyle Bitcoin’in milyonerlerin yarısına bile yetmeyeceğini söyledi. Bukele ayrıca devasa bir yükselişin an meselesi olduğunu öne sürdü.

Her Düşüşte Satın Aldı

Geçtiğimiz Eylül ayında Bitcoin’i yasal bir para birimi hale getiren Bukele, Bitcoin düştükçe satın almaya devam etti. Satın alımları Twitter hesabı üzerinden duyuran Bukele, son alımını 22 Ocak tarihinde 410 BTC satın alarak gerçekleştirdi. Bitcoin o sırada 35.000 dolar civarında işlem görüyordu.

Makroekonomik Sıkıntılar

Bukele her ne kadar Bitcoin’de büyük bir yükseliş beklese de, piyasa yorumcuları makroekonomik sıkıntılar nedeniyle Bitcoin’deki düşüşün sürebileceğini düşünüyor. Bilindiği gibi Fed’in yüksek enflasyon nedeniyle güttüğü sıkılaşma politikası, Aralık ayından bu yana risk varlıklarını sarsmış durumda.

Bitcoin yayın saati itibariyle 37.209 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner