Yükleniyor...
Sponsored

El Salvadorlular, Bitcoin’i Başarısızlık Olarak Nitelendiriyor

Orta Amerika Üniversitesi (UCA) tarafından yapılan araştırmaya göre, El Salvador vatandaşları Bitcoin'in başarısız olduğuna inanıyor.

El Salvadorlular Bitcoini Basarisizlik Olarak Nitelendiriyor

Orta Amerika Üniversitesi (UCA) tarafından yapılan araştırmaya göre, El Salvador vatandaşları Bitcoin’in başarısız olduğuna inanıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Güney Amerika’nın en küçük ülkesi El Salvador, 2021’de Bitcoin’i yasal para birimi haline getireceğini açıkladığında gündemi kasıp kavurdu. Ancak kripto alanının değişken doğası nedeniyle El Salvador hükümeti, BTC fiyatı düştüğü için ciddi kayıplar yaşadı. Bu da ülkede BTC’nin benimsenmesini etkileyenlerin başında yer alıyor.

El Salvador’da Bitcoin Kullanımı Azalıyor

Orta Amerika Üniversitesi (UCA) tarafından yapılan ankete göre, katılımcıların yüzde 77’si Bitcoin’in kabul edilmesini başarısızlık olarak görüyor.

Ayrıca, insanların yüzde 75,6’sı bu yıl kripto para kullanmadıklarını açıkladı. Bukele yönetiminin dijital varlık sınıfını yaygınlaştırmak için çaba sarf ettiği düşünüldüğünde, böyle bir gelişme şaşırtıcı. Bununla birlikte, bu yıl Eylül ayında Salvador Merkez Bankası’ndan alınan veriler, tüm havalelerin yüzde 2’sinden daha azının kripto para birimleriyle yapıldığını ortaya koydu.

el salvador bitcoin

UCA araştırmasına göre, Salvadorluların yüzde 77’si başkanlarının, BTC satın almak için kamu parasını harcamaya devam etmemesi gerektiğine inanıyor.

Haberin yazıldığı an itibariyle, CoinGecko verileri, Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesinden yüzde 70’den fazla düşüşle 19.140 dolardan işlem gördüğünü gösteriyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x