Yükleniyor...

Avrupa Merkezli Banka N26, Kripto Hizmetine Başlıyor

Avrupa'nın 9 milyar dolar değerindeki dijital bankası N26, kullanıcılarının yoğun ilgisi üzerine kripto para ticaretini başlatıyor.

Avrupa Merkezli Banka N26 Kripto Hizmetine Basliyor

Avrupa’nın 9 milyar dolar değerindeki dijital bankası N26, kullanıcılarının yoğun ilgisi üzerine kripto para ticaretini başlatıyor.

Uzun süredir ayı piyasasında olan ve yeni yatırımcı çekmekte zorlanan kripto pazarına, Avrupa’nın büyük bankasından hamle geldi. Online banka hizmeti N26, operasyonlarını genişletme kararı aldı. Banka, kripto para ticaretini kullanıcılarına sunacak.

N26, Kripto Hizmetini Resmi Olarak Duyurdu

Avrupa merkezli dijital banka, kripto para hizmetine ilk olarak Avusturya‘da başlayacak. Bu ülkedeki pazar hacmini değerlendirmek isteyen banka, küresel çaplı genişlemek istiyor.

N26 yeni hizmetinde, kullanıcılarına Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) da dahil olmak üzere 100 adet kripto para sunacak. Banka, Avusturya’da başlayan hizmeti 6 ay içinde küresel çaplı genişletmeyi amaçlıyor. Bu genişlemeyle beraber, hizmet alanı 196 adet kripto paraya çıkacak.

9 milyar dolarlık değer ile dikkat çeken Avrupa merkezli dijital banka, kripto pazarında süren ayı piyasasından çekinmiyor. N26 baş ürün sorumlusu Gilles BianRosa, kullanıcılarının kripto ile ilgilendiğinin altını çizdi.

Geniş çaplı bir kripto portföyü oluşturmayı amaçlayan banka, kullanıcıların kolaylıkla ticaret yapmalarına olanak sağlayacak. Sürükle ve bırak seçeneğini planlayan hizmet, müşterilerin portföyünde kripto paralara da yer vermelerini kolaylaştıracak.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner