Yükleniyor...

ANKR Coin (ANKR) Nedir?

ANKR coin, blockchain üzerindeki node'ların ekonomik şekilde barındırma hizmeti vermek amacıyla kurulmuş Ethereum yapılı ANKR ağının yerel token'ıdır.

ankr coin nedir

ANKR coin, blockchain üzerindeki node’ların ekonomik şekilde barındırma hizmeti vermek amacıyla kurulmuş Ethereum yapılı ANKR ağının yerel token’ıdır. 2017 yılında Amerika Birleşik Devletleri Kaliforniya’da bulunan Chandler Song ve Ryan Fang tarafından kurulmuştur.

ankr coin 1

ANKR Coin Nedir?

ANKR, Dapp’ler oluşturarak, düğümleri barındırarak veya stake ederek herkesin blok zinciri ekosistemlerine katılmasını kolay ve uygun fiyatlı hale getirmeyi amaçlayan bir Web3 altyapısı ve zincirler arası staking DeFi platformu olan Ankr’a güç veren bir Ethereum tokenıdır. ANKR, ağın yerel simgesidir ve ağda dağıtılan uygulamalara ödemeler ve erişim, stake etme ve yönetişim tekliflerine oy vermeyi içeren birden fazla yardımcı programa sahiptir. 

ANKR tokeni, düğüm dağıtımı ve API hizmetleri gibi Ankr platformundaki hizmetler için ödeme yapmak, zincir içi yönetişime katılmak ve ayrıca ağ katılımcıları için bir sigorta görevi görmek için kullanılabilir.

ANKR tokeni, hizmetler için ödeme yapma amacıyla kullanılabilir. Düğüm dağıtımı ve API hizmetleri gibi Ankr platformu, zincir içi yönetişime katılır ve ayrıca ağ katılımcıları için bir sigorta görevi görür. Ankr, geliştiricilerin ve kurumsal müşterilerin, genel bulut sağlayıcılarından daha düşük bir maliyetle blok zinciri düğümlerini hızlı bir şekilde dağıtmasına yardımcı olmak için veri merkezlerindeki boş bilgi işlem kaynaklarını kullanır. 

Ankr ilk olarak Ethereum Blokzincir’inde barındırılmış ve ANKR, ERC-20 tipi bir token olarak piyasaya sürülmüştür ancak artık tokenin BEP-2 yerel sürümleri de mevcuttur. 2019’da Ankr ana ağını yayımlanmıştr ve 2020’de ekip, Stkr adlı bir staking protokolü başlatmıştır. Web3’ün altyapısı katlanarak büyürken Ankr de gelişmeye devam etmektedir.

ANKR Coin Kimin?

ANKR Coin, 2017 yılında Amerika Birleşik Devletleri Kaliforniya’da bulunan Chandler Song ve Ryan Fang tarafından kuruldu. Chandler Song 2014 yılında daha Bitcoin değeri çok düşükken Ryan Fang’ı 22 adet Bitcoin alımına ikna etmiştir. İkilinin Bitcoin yatırımlarından elde edilen kâr, ANKR blockchain’inin finansmanı için kullanıldı.

ANKR ekibi, dünya çapında 16 farklı ülkeden, web’i merkezsiz hale getirmek için çalışan insanlardan oluşmaktadır. ANKR şu anda geliştirme ve stake için 40’tan fazla farklı protokole ev sahipliği yapmakta ve Web3’e kolay erişim sağlayan küresel bir merkeziyetsiz ağ olarak büyümeye devam etmektedir. 

ankr

ANKR Coin Yorum

Kripto para (veya dijital para) ticareti ve yatırımı hakkında yapılan yorumlar genellikle piyasa durumunu, fiyat hareketlerini ve gelecekteki beklentileri özetler. Bu yorumlar, ticaret stratejileri, fiyat tahminleri veya genel piyasa analizleri gibi farklı konuları içerebilir. Kripto paraların volatiliteleri nedeniyle, yatırımcıların dikkatli olmaları ve etraflıca bir araştırma yapmak için zaman ayırmaları önerilir.

Birçok yatırımcı, popüler kripto paraların fiyat hareketlerini takip etmekte ve gelecekteki performanslarını tahmin etmek için teknik analiz yapmaktadır. Bununla birlikte, yatırımcılar aynı zamanda diğer popüler kripto paraların ve az bilinen kripto paraların potansiyel fırsatlarını da incelemektedir.

Ayrıca kripto paraların ticareti için genel olarak altcoin yatırım yapma önerisi yapılır, çünkü bu tür kripto paralar genellikle daha az katılımcılı bir piyasada işlem görür ve böylece yüksek getiriler elde etme potansiyeli yüksektir.

Ayrıca, altcoin yatırımı yaparken dikkat etmeniz gereken birkaç nokta bulunmaktadır:

 • Ne kadar riskli bir yatırım yapmak istediğiniz
 • Ne kadar süre içinde yatırım yapmak istediğiniz
 • Hangi kripto paraların gelecekte en iyi performans göstereceğine ilişkin tahminleriniz

Kripto varlıklar hakkında yapılan yorumlar yatırımcılar için fikirler sunmaktadır ancak her yatırım yaparken yatırımcılar kendileri için uygun olup olmadığını değerlendirmelidir ve ayrıca kripto paralar için her zaman kendilerine ait riskleri olduğunu unutmamalıdır.

ANKR Coin, geleceği çeşitlilik gösteren altcoin borsasının yeni yatırım araçlarından biri olarak görülmektedir.

ANKR Arzı Ne Kadar?

ANKR’ın maksimum arzı 10.000.000.000 adettir. ANKR token, sınırlı arza sahiptir. Bu, ağ katılımcıları tarafından değişiklik önerilmedikçe ve oylanmadıkça, toplam arz tükendikten sonra yeni tokenların basılmayacağı anlamına gelmektedir. Sınırlı arz, bir anti-enflasyon mekanizması olarak hizmet eder, yani ANKR uzun vadede iyi bir değer deposu olabilir.

Ankr için 24 saatlik işlem hacmi 119.038.919 USD’dir. Dolaşımda 8,2 milyar ANKR arzı, toplamda ise 10.000.000.000.0 coin arzı bulunmaktadır.

ANKR, şu anda Ethereum ağı tarafından kullanılan Proof of Work protokolüne dayanmasına rağmen, geleneksel anlamda madenciliği yapılabilen bir token değildir. 

ANKR Coin Grafik

ANKR grafiği ANKR coin’in fiyat değişimlerinin görsel bir şekilde gösterilmesine yardımcı olur. Genellikle zaman dilimlerine göre gruplandırılırlar ve bir kripto para biriminin fiyatının zaman içinde nasıl değiştiğini gösterirler. Kripto grafikleri, yatırımcılar için önemli bir araçtır, çünkü onların bir kripto para biriminin fiyat trendlerini anlamalarına yardımcı olur. Grafikler genellikle kripto para borsalarının internet sitesinde veya kripto para fiyat takip uygulamalarında bulunabilir.

ANKR Coin Fiyat

ANKR coin fiyatı;

 • Arz ve talep
 • İşlem hacmi
 • Güvenlik
 • Regülasyon
 • Ekonomik gelişmeler

gibi etkenlere bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Genel olarak bu faktörlerin hepsi kripto paraların fiyatını etkileyen önemli unsurlardır. Ancak, kripto paraların fiyatları hakkında kesin bir yargıda bulunmak zordur, çünkü bu faktörler arasında sürekli olarak değişimler olmaktadır. Dolayısıyla ANKR token fiyatı da zaman zaman farklılık arz eder.

ANKR Coin Kaç Dolar?

Kripto paraların değeri genellikle ABD doları baz alınarak belirlenir. ANKR kripto para biriminin fiyatı, piyasa koşullarına göre değişebilir. ANKR token güncel fiyatını öğrenmek için, düzenli olarak kripto para borsalarının web sitesini ziyaret edebilir veya bir kripto para fiyat takip uygulaması kullanabilirsiniz.

ankr

Ankr Network (ANKR)

0.033083 $

ANKR Coin Kaç TL?

Kripto varlıkların fiyatı USD baz alınarak hesaplansa da her ülkenin vatandaşları kendi para birimine göre hesaplama yapmak isteyebilirler. Örneğin Türkiye’den ANKR yatırımı yapacak olan bir kullanıcı ANKR Coin kaç TL? sorusunun yanıtı araştıracaktır.

ankr

Ankr Network (ANKR)

1.08 TL

ANKR Hangi Borsalarda Bulunur?

ANKR satın alınabilecek pek çok borsa vardır. Alım satım işlemleri için bu borsalardan birinde hesap oluşturmak gerekir. ANKR’nin yer aldığı başlıca borsalar şu şekilde sıralanabilir:

 • Binance
 • BtcTurk PRO
 • Crypto.com Exchange

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner