Yükleniyor...
Sponsored

El Salvador’un Bitcoin Plajı Altyapı Yatırımı Alacak

El Salvador'da Bitcoin'in yerel para birimi olarak kabul edilmesinden sonra ortaya çıkan Bitcoin Plajı fikri 200 milyon dolarlık altyapı yatırımı alacak.

El Salvadorun Bitcoin Plaji Altyapi Yatirimi Alacak

El Salvador‘da Bitcoin’in yerel para birimi olarak kabul edilmesinden sonra ortaya çıkan Bitcoin Plajı fikri 200 milyon dolarlık altyapı yatırımı alacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Plajın bölgede döngüsel bir ekonomi geliştirmek için Bitcoin‘i (BTC) benimsemesi göz önüne alındığında, bölge ikonik bir statü kazanıyor.

Bitcoin Plajı Stratejik Bir Planın Parçası Olarak Altyapı Yatırımı Alacak

Bitcoin Plajı, El Salvador için kritik bir konumda yer alıyor. 200 milyon dolarlık altyapı yatırımının, gidecek turistlerin tatil deneyimini geliştirmek için yeni olanakların inşasına gideceği aktarıldı.

Başkan Nayib Bukele, bu yatırımların gerçekleştirilmesiyle ilgili olarak şu açıklamayı yaptı:

“Bitcoin Plajı olarak bilinen El Zonte’nin 15.000 metrekarelik alanını yeniden canlandırmak için kullanacağız. Alışveriş merkezi, otopark, beach club ve arıtma tesisi yer alacak.”

La Libertad bölgesine ek olarak, yaygın olarak El Tunco olarak bilinen Surf City plajı da bu yenilemelerden faydalanacak. El Salvador başkanı Nayib Bukele, bisiklet yolları, yeni bir drenaj sistemi, yaya geçitleri ve 14 köprüyü içeren yatırımın 203 milyon dolardan fazla olduğunu söyledi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x