El Salvador'un Elinde Şu An Kaç Adet Bitcoin (BTC) Var? • Coinkolik
Yükleniyor...

El Salvador’un Elinde Şu An Kaç Adet Bitcoin (BTC) Var?

El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele, Çarşamba günü Twitter üzerinden dipten 420 Bitcoin (BTC) daha satın aldıklarını duyurmuştu.

el salvador btc

El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele, Çarşamba günü Twitter üzerinden dipten 420 Bitcoin (BTC) daha satın aldıklarını duyurmuştu.

Bukele’nin 420 Bitcoin satın aldığını duyurduğu 27 Ekim günü Bitcoin’in fiyatı 58.800 dolar civarındaydı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bitcoin’in El Salvador’da resmi para ilan edilmesinden bir gün önce (6 Eylül 2021) Bukele, ülkenin ilk Bitcoin’lerini aldığını, 400 BTC’yi iki ayrı alımda aldığını ve hükümet fonlarıyla çok daha fazlasını satın almayı planladığını açıkladı. Bu tarihi duyuruyla El Salvador, Bitcoin’i halka açık olarak bilançosuna koyan dünyadaki ilk ülke oldu.

Bitcoin’i ülkenin resmi para birimi ilan ettiği gün (7 Eylül 2021) Başkan Nayib Bukele, 150 Bitcoin daha satın aldığını açıkladı. Ülkenin toplam Bitcoin rezervlerini 400’den 550 BTC’ye getirdi.

El Salvador bir başka Bitcoin fiyatının düştüğü tarihte, (20 Eylül 2021) Bitcoin rezervlerini 550 BTC’den 700 BTC’ye getirdi.

Çarşamba günkü 420 BTC alımı ile ülkenin toplam Bitcoin rezervlerini 1120 BTC’ye getirdi ve değerini 68.561.696 dolara çıkardı.

Dünya El Salvador’un bu hamlesini izliyor. Şu anda El Salvador, Bitcoin’i halka açık şekilde rezervinde tutan tek ülke. İnsanlar Bitcoin’i benimseyecek bir sonraki ülkenin hangisi olacağını görmek için sabırsızlanıyor


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x