Yükleniyor...

Bugün Çıkarılandan 12 Milyon Dolar Daha Fazla Ethereum (ETH) Yakıldı

Ethereum için başka bir deflasyon günü daha yaşandı.

eth burn

Ethereum için başka bir deflasyon günü daha yaşandı.

Ethereum’ların (ETH) ve ücretlerin sürekli yakılmasıyla, bazı Ethereum blokları yüksek ağ yükü nedeniyle deflasyonist hale geliyor ve bu da yüksek ücretlere yol açıyor. Burn tracker hizmetine göre, bugün dağıtılandan 12 milyon dolar daha az Ethereum basıldı, bu da tüm günü “deflasyonist” hale getirmiş oldu.

Ekran Resmi 2021 10 28 15.31.04

Bazen yüksek ağ yükü nedeniyle, bir işlem için ücretler önemli ölçüde artar ve bu da madencilerin cebine gitmesi yerine büyük miktarda yakılan kripto paraya yol açar. Bugün 67 milyon dolar değerinde 16.357 Ethereum yakıldı. Madenciler ise bahşiş olarak yalnızca 2433 ETH aldı.

Yüksek ağ tıkanıklığı ile madencilerin bahşişi aslında yükselirken temel ücret ortak aralıkta kalır. “İşlemsel açık artırma” hala ağda önemli bir ücret artışına yol açan bir şey. Şu anda, Ethereum’un temel ücreti 154 Gwei’dir. EIP-1559 aktivasyonundan bu yana toplam ihraç, 2 milyar dolar civarında dolanıyor. Yakılan toplam coin sayısı 656.266 ETH ve bu şu anda 2.2 milyar dolar değerinde.

Ekran Resmi 2021 10 28 15.32.05

Daha önce yakılan tüm Ethereum’un toplam değerinin 2 milyar dolara ulaştığını bildirmiştik. Ancak spot piyasadaki hızlı fiyat artışı nedeniyle, neredeyse aynı sayıda yakılan kripto para şimdi %35 daha değerli.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner