Yükleniyor...

El Salvador’un Eski Hükümet Yetkilisi Bitcoin’i (BTC) Reddediyor

Başkan Nayib Bukele, eleştirmenlerinden şiddetli bir muhalefetle karşı karşıya.

Eugenio chicas comision asamblea304

Başkan Nayib Bukele, eleştirmenlerinden şiddetli bir muhalefetle karşı karşıya.

El Salvador’un eski hükümet bakanı Eugenio Chicas, hükümet dışı kuruluşlara fon tahsisini araştıran Yasama Meclisi Özel Komisyonu ile yaptığı son görüşmede Bitcoin’e olan nefretini çok net bir şekilde ortaya koydu.

Medyanın ilgisinden yararlanan Chicas, Bitcoin’i istemediğini belirten bir simge kullandı. Ayrıca “Bitcoin’e Hayır” kampanyasını tanıtmak için birkaç çıkartma getirdi.


Daha önce bildirildiği üzere, El Salvador, ülkenin milletvekillerinin Başkan Nayib Bukele’nin çığır açan yasasını Haziran başında bir süper çoğunlukla geçirmesinin ardından bu Eylül ayında Bitcoin’i yasal olarak kabul edecek ilk ülke olma yolunda ilerliyor.

Karar kripto topluluğu içinde bir heyecan dalgasıyla karşılanırken, bir muhalefet partisi Bitcoin yasasına meydan okumak için harekete geçti. Yakın tarihli bir anket, Salvadorluların büyük çoğunluğunun en iyi kripto para birimine şüpheyle yaklaştığını gösterdi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner