Yükleniyor...

Elinde en çok Bitcoin (BTC) tutan 10 şirket!

Geçmişten günümüze pek çok şirket, kripto para endüstrisinde yer aldı.

bitcoin şirket

Geçmişten günümüze pek çok şirket, kripto para endüstrisinde yer aldı. Özellikle de pek çok şirket Bitcoin’e (BTC) olan inançları ve yatırımlarıyla ön plana çıktılar. Bazı isimler düzenleyici problemleri ve piyasasının gidişatıyla mücadele vererek hizmetlerini sonlandırmış olsalar da, üzerine koyarak her geçen gün elindeki Bitcoin sayısını artıran firmalar dikkat çekti.

Peki elinde en çok Bitcoin bulunduran şirketler hangileri?

1- MicroStrategy (214.246 BTC)

MicroStrategy, veri analitiği ve iş zekası alanında faaliyet gösteren bir yazılım şirketidir. MicroStrategy’nin temel hedefi, kurumsal düzeyde verileri toplayarak analiz etmek ve yöneticilere karar alma süreçlerinde yardımcı olacak bilgiler sağlamaktır. MicroStrategy’nin iş modeli, müşterilere geniş bir veri analizi ve raporlama platformu yaratmaktır. Şirketin sunduğu yazılımlar sayesinde kullanıcılar, verileri hızlı bir şekilde analiz edebilir, görselleştirebilir ve anlamlı bilgilere çevirebilir.

MicroStrategy, Bitcoin’e odaklanan stratejisiyle global anlamda ses getiren bir şirkettir. Özellikle de şirketin kurucusu Micheal Saylor, Bitcoin maksimalisti olarak biliniyor. Neredeyse her gün sosyal medya hesaplarından Bitcoin ile ilgili paylaşım yapan Saylor, kripto endüstrisindeki popüler isimlerden birisi. Şirketin Bitcoin stratejisi, kripto sektörüne olan güvenini ve potansiyelini yansıtmaktadır. MicroStrategy, kendi sermayesinin bir kısmını Bitcoin’e yatırarak, diğer şirketlere de bu alanda öncülük etmektedir.

Güncel değeri $7,712,856,000 ile 214.246 Bitcoin’i elinde bulunduran MicroStrategy, arzın yüzde 1,02’sine sahip.

MicroStrategy

2- Marathon Digital (16.930 BTC)

Bitcoin madencilik şirketi Marathon Digital, kripto endüstrisinde nispeten uzun zamandır yer alan bir şirket olarak konumlanıyor. Zaman zaman madencilik faaliyetlerine gelen darbeler olmasına rağmen faaliyetlerini sürdüren Marathon Digital, MicroStrategy’den sonra elinde en çok Bitcoin bulunduran ikinci şirket.

Güncel değeri $609,480,000 ile 16.930 Bitcoin’e sahip olan Marathon Digital, arzın yüzde 0,081’ine sahip.

marathon digital

3- Tesla (9.720 BTC)

Tesla, elektrikli araçlar tasarlayan, üreten ve satımını gerçekleştiren Teksas merkezli bir Amerikan şirketdir. Elon Musk’ın kurucusu olduğu şirket, yenilenebilir enerji ürünleri üreten SolarCity sayesinde evlere güneş paneli veya solar kiremit sayesinde araçları temiz pil enerjisiyle depolanmasını sağlamaktadır. Tesla, TSLA ismi ile NASDAQ’ta işlem gören halka açık şirkettir. Kurucusu Elon Musk ile zaman zaman kripto para piyasasında çeşitli haberler ile gündeme gelen Tesla, üçüncü sırada yer alıyor.

Güncel değeri $349,920,000 ile 9.720 Bitcoin taşıyan Tesla, arzın yüzde 0,046’sına sahip.

tesla bitcoin

4- Hut 8 Corp (9.110 BTC)

Bitcoin madencilik şirketi Hut 8 Corp, kritpo pazarında kayda değer bir paya sahip. Marathon Digital’den sonra öne çıkan madencilik şirketlerinden Hut 8 Corp, Bitcoin varlıklarıyla göze çarpıyor. Geçmişten bugüne pek çok madencilik hizmetinde sorun yaşanmış olsa da Hut 8 Corp’un faaliyetlerini sürdürmesi, şirketi daha de önemli hale getirdi.

Güncel değeri $327,960,000 ile 9.110 Bitcoin’e sahip olan Hut 8 Corp, arzın yüzde 0,043’üne sahip.

madencilik bitcoin btc

5- Coinbase Global (9.000 BTC)

Dünyanın önde gelen kripto para borsalarından Coinbase Global, Bitcoin’e olan yatırımlarıyla diğer borsaların önüne geçiyor. Sıralamanın çarpıcı isimlerinden olan Coinbase Global, piyasasının kötü gittiği ve düzenleyicilerle mücadele verdiği süreçlerde bile elindeki Bitcoin adetini artırarak dikkat çekmişti.

Güncel değeri $324,000,000 ile 9.000 Bitcoin’i elinde bulunduran Coinbase Global, arzın yüzde 0,043’üne sahip.

coinbase bitcoin btc

6- Galaxy Digital Holdings (8.100 BTC)

Popüler hedge fonu yöneticisi Michael Novogratz’ın kurucusu ve CEO’su olduğu kripto yatırım şirketi Galaxy Digital Holdings, Bitcoin’e olan inancıyla öne çıkan şirkletlerden birisi. CEO’sunun kripto paralara dair pozitif söylemleriyle ün yapan Galaxy Digital Holdings, listenin üst sıralarında yer edindi.

Güncel değeri $291,600,000 ile 8.100 Bitcoin taşıyan Galaxy Digital Holdings, arzın yüzde 0,039’una sahip.

galaxy bitcoin btc

7- Riot Platforms (8.067 BTC)

Bitcoin madencilik firması Riot Platforms, elinde bulundurduğu Bitcoin adetiyle listesinin yedinci sırasında yer aldı. Diğer madencilik platformlarına oranla daha az Bitcoin’e sahip olan şirket, sektörde ün yapmış isimlerden birisi olarak konumlanıyor. Bitcoin’in 70.000 doları aşmasıyla Riot Platforms tarafında işler hızlanmış durumda.

Güncel değeri $290,412,000 ile 8.067 Bitcoin’i elinde tutan Riot Platforms, arzın yüzde 0,038’ine sahip.

riot platforms bitcoin btc

8- Block (8.027 BTC)

Fintech şirketi olan Block, listedeki diğer şirketlere göre ayrışıyor. Genellikle madencilik ve yatırım odaklı oluşan bu listeye fintech alanından giriş yapan Block, kayda değer bir miktarda Bitcoin’i elinde bulunduruyor. Fintech sektörünün kripto paralara olan inancını gösteren Block’un son zamanlarda popülaritesi giderek artıyor.

Güncel değeri $288,972,000 ile 8.027 Bitcoin’e sahip olan Block, arzın yüzde 0,038’ine sahip.

block

9- CleanSpark (4.128 BTC)

Kripto para madenciliği ve teknoloji şirketi CleanSpark, listenin dokuzuncu sırasında yer aldı. Diğer madencilik şirketlerine göre çok daha az miktarda Bitcoin bulunduran şirket, yavaş yavaş ün yapmaya başlıyor. Şu an için 4.000’den fazla BTC’ye sahip olan CleanSpark, her geçen gün elindeki adeti artırıyor.

Güncel değeri $151,848,000 ile 4.128 Bitcoin’i elinde tutan CleanSpark, arzın yüzde 0,02’sine sahip.

clean

10- Bitcoin Group SE (3.830 BTC)

Almanya merkezli kripto para odaklı bir yatırım şirketi olan Bitcoin Group SE, listeye onuncu sıradan girdi. Kripto paralardaki faaliyetleriyle göze çarpan Bitcoin Group SE, Almanya’da bu alanda ön plana çıkıyor. Özellikle de Bitcoin’e olan ilgisiyle tanınan şirket, gün geçtikçe daha geniş kitlelere hitap ediyor.

Güncel değeri $137,880,000 ile 4.128 Bitcoin’i elinde bulunduran Bitcoin Group SE, arzın yüzde 0,018’ine sahip.

bitcoin group

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner