Yükleniyor...

Elon Musk, Bitcoin (BTC) Fiyatının 69.000 Dolara Ulaşacağını Düşünüyor

Tesla CEO'su Elon Musk, Bitcoin'in (BTC) 69.

elon musk bitcoin 69000

Tesla CEO’su Elon Musk, Bitcoin’in (BTC) 69.000 dolara yükseldiğini öngören bir meme paylaştı.

Bitcoin fiyatı, yazının yazıldığı sırada 65.200 dolar değerindeydi. Musk’ın sabah erken saatlerde attığı tweet’te yer alan görselde Bitcoin 69.000 dolar, Ethereum (ETH) ise 4200 dolar civarında.

Musk, birbirine sarılarak kripto paraların fiyatını izleyen bir çifti anlatan meme yayınladı. Çift, yatakta uzanırken BTC ve ETH fiyatlarına bakıyor.

Dün boğalar biraz güç kaybetmeden önce Bitcoin’i 67.000 doların biraz üzerine taşımayı başardı.

Öte yandan bazı kripto para fenomenlerine göre Musk, interneti potansiyel olarak karıştırabilecek 69.420 dolarlık fiyat tahminini yapmadı. Bilindiği üzere 420 sayısı, Musk’ın Tesla’yı hisse başına 420 dolardan özel olarak almakla ilgili tweet atmasından sonra (ve bunu yaptığı için ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından dava edildikten sonra) artık Tesla ile ilişkilendiriliyor.

Bu nedenle Pomp gibi bazı fenomenler, 69.420 dolarlık Musk tahmininin, şakayla karışık olarak interneti karıştırabileceğini ifade etti.


Bilindiği üzere 69 sayısı, Musk için özel bir öneme sahip görünüyor.

Geçen Ekim ayında Tesla Model S’nin fiyatı da 69.420 dolar olarak değiştirilmişti. Bu nedenle kripto para topluluğunun Musk’tan daha fazla 69/420 şakası bekleyebileceğini söylememiz mümkün.

Ethereum Fiyatı

Elon Musk’ın paylaştığı meme’de Ethereum 4200 dolardan işlem görüyordu. ETH, yazının yazıldığı sırada 4195 dolardan işlem görürken, kripto para biriminin ATH’si ise 4356 dolar. En büyük altcoin tüm zamanların en yüksek seviyesinden %3.8 oranında uzakta.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner