Yükleniyor...

Elon Musk, bu kripto parayı uçurdu: yüzde 62.000 artış!

Elon Musk'ın yeni yapay zeka şirketi xAI'nin etkisi, kripto paralara yansıdı, aynı isimle piyasaya sürülen bir coin, son 24 saatte yüde 62.

elon musk

Elon Musk’ın yeni yapay zeka şirketi xAI’nin etkisi, kripto paralara yansıdı, aynı isimle piyasaya sürülen bir coin, son 24 saatte yüde 62.000’den fazla artış gösterdi.

Elon Musk rüzgarı kripto endüstrisinde esmeye devam ediyor. Yaptığı sosyal medya paylaşımları ile zaman zaman piyasaya yön veren Musk, yeni yapay zeka şirketi olan xAI’yi duyurdu. Bu duyuruyla birlike aynı isme sahip olan kripto paralarda inanılmaz artışlar gözlemlendi. Hatta bir xAi/WETH paritesi, son 24 saatte yüzde 62.486 yükseliş gösterdi.

Ekran Resmi 2023 07 13 09.38.54

Elon Musk etkisi yeniden sahnede

Kripto paralar tarihinde önemli bir yer edinen ünlü iş insanı Elon Musk, kripto paralardaki etkisiyle şaşırtmaya devam ediyor. Musk’ın yapay zeka şirketi xAI, aynı adı taşıyan bir çok memecoin’de devasa yükselişlere zemin hazırladı. Çoğunda logo bile olmayan memecoin’ler, onlarca fiyata katladı. Bu durum, kripto ekosistemini ikiye bölerek tartışmalara yol açtı.

Elon Musk’ın sektör üzerindeki bu denli hakimiyetinin doğru olmadığını savunan kitle, coin’lerde yarattığı volatiliye parmak basıyor. Dönem dönem DOGE ile ilgili paylaşımlarla popüler memecoin’i manipüle eden Musk’ın, yapay zeka tarafında da böyle hareketler yapabileceği söz konusu haline geldi. Ek olarak, Musk ve xAI temalı kripto paralar hakkındaki söylemler, giderek artıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner