Elon Musk, xAI'ı duyurdu • Coinkolik
Yükleniyor...

Elon Musk, xAI’ı duyurdu

Twitter'ın sahibi ve CEO'su Elon Musk xAI'ı duyurdu.

elon musk kripto

Twitter’ın sahibi ve CEO’su Elon Musk xAI’ı duyurdu.

Musk, duyurusunu Twitter hesabı üzerinden tanıttı. Twitter’ın sahibi ve Tesla CEO’su olan Elon Musk, Twitter hesabından üzerinde çalıştığı yapay zeka projesi olan xAI’ı kullanıcılara sundu.

Elon Musk, yapay zeka alanındaki şirketinin duyurusunu yaptı

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kripto para topluluğunun sevdiği isimlerden olan Elon Musk geçtiğimiz dönemlerde yapay zekanın işleyişi hakkında açıklamalarda bulunmuştu. Açıklamalarında yapay zekanın bugünkü işleyişinin insanlık açısından tehlikeli olduğunu vurgulayan Musk, bu alanda da bir girişimle karşımıza çıktı.

Yapay zeka girişiminin adını xAI olarak belirleyen Musk, veri toplama ve gizlilik konularında rakiplerinden daha farklı olma misyonunu taşıdığını söyledi.

xAI’ı Twitter hesabı üzerinden tanıtan Twitter’ın sahibi ekiple ilgili de bilgilere yer verdi. Yapay zeka şirketinin açılış sayfasında şu ifadeler yer aldı:

“Bugün xAI’nin oluşumunu duyuruyoruz. xAI’nin amacı, evrenin gerçek doğasını anlamaktır. 14 Temmuz Cuma günü Twitter Spaces sohbeti sırasında ekiple tanışabilir ve bize sorular sorabilirsiniz.”

Şirkette CEO olarak görev alacak olan Musk’ın, işaret edilen 14 Temmuz Twitter Spaces sohbetine de katılması dört gözle bekleniyor. Daha önceden yapay zekanın veri işlemesine atıfta bulunan açıklamalarında bunun yasal olmadığını ve haksız olduğunu söylemişti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x