Yükleniyor...

Elon Musk, Bir Memecoin’e Darbe Vurdu! Yüzde 45 Düşüş

Elon Musk, PEPE benzeri bir memecoin olan BOB ile ilişkilendirilen Twitter hesabını askıya aldırdı.

kripto para bob elon musk

Elon Musk, PEPE benzeri bir memecoin olan BOB ile ilişkilendirilen Twitter hesabını askıya aldırdı.

Memecoin’ler PEPE furyasının ardından zorlu süreçlerden geçiyor. Hızlı bir popülarite elde eden PEPE, Binance listelemesinden sonra bir türlü toparlanamadı. PEPE’nin yarattığı furya, birçok benzeri memecoin’i de piyasaya sundu. Bunlardan birisi olan BOB, kısa süredem yüz milyon dolara yakın bir piyasa değerine ulaşmıştı.

Twitter’ın patronu Elon Musk, BOB token ile ilişkilendirilen ExplainTheBob adlı Twitter hesabını hedef aldı. Musk, bu hesabın kripto dolandırıcılığı yaptığını söyleyerek hesabı askıya aldırdı.

Elon Musk’tan BOB’a Darbe!

Twitter’ın patronu Elon Musk’ın yaptığı bir hamle, popüler memecoin’de yüzde 45‘e yakın bir düşüşe yol açtı. Musk, ExplainTheBob adlı Twitter bot hesabının dolandırıcı olduğunu ima etti. Ayrıca Musk, bu hesabın askıya alınacağını açıkladı.

Twitter hesabı ExplainTheBob, BOB ile aynı figürü kullandığı için ve BOB’un pasif reklamını yaptığı için yoğun ilgi görüyordu. Twitter hesabı, BOB figürünü ön plana çıkarıyordu. Benzer figürü kullanan BOB token ise güçlü yükseliş yaşamış ve PEPE furyasına katılmıştı. Hatta bir dönem Musk, ExplainTheBob’ın bir tweet’ine yanıt vererek BOB’u sevdiğini dile getirmişti.

Ancak Musk, geçtiğimiz gün bu Twitter hesabının dolandırıcılıkla ilişkili olduğunu öne sürerek hesabı kapattırdı. Bu hamleden sonra ilişkili token olan BOB, yüzde 45’e yakın bir değer kaybı yaşadı. BOB yatırımcıları, yaşananlar karşısında şaşkına döndü.

BOB token

CoinGecko verilerine bakıldığında, BOB, Musk’ın tweet attığı esnada 0,00003013 dolar civarında hareket ediyordu. Musk’ın tweet etkisi, BOB’u 0,00001818 dolara kadar düşürdü. Yüzde 45’e yakın bir değer kaybı yaşayan BOB, toparlanmaya çalışıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner